Connect with us

EVENIMENT

VIDEO: Copil trântit la pământ cu sălbăticie de un bărbat, într-un parc din Hunedoara. Imagini cu puternic impact emoțional

Publicat

YouTube video

Un copil de 13 ani a ajuns la spital, după ce a fost agresat deun bărbat, chiar într-un parc de joacă, sub privirile îngrozite ale persoanelor care se aflau în zonă. 

Agresorul a fost identificat de polițiști la scurt timp de la incident. Este voba despre un bărbat de 29 de ani, care este chiar unchiul băiatului. Imaginile au fost suprinse de martori și apoi postate pe internet.

Din imagini se vede cum bărbatul se apropie furios de copil pe care îl ridică în aer și apoi, cu putere, îl trântește de pământ. În urma impactului, copilul rămâne la pământ fără să mai reacționeze.

Citește și: Individul care a trântit un copil de 13 ani de pământ, în Hunedoara, a fost arestat pe 30 de zile

Potrivit IPJ Hunedoara, incidentul din parcul hunedorean a fost anunțat la 112.

Totul ar fi pornit de la o ceartă între adolescentul de 13 ani și un alt copil de 7 ani, iar tatăl celui mic, într-un acces de furie, l-a trântit la pământ pe adolescent, după care i-a aplicat o corecție propriului copil.

Copilul de 7 ani a fost audiat la sediul Poliției Municipiului Hunedoara, în prezența reprezentanților DGASPC.

Adolescentul a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale, unde a rămas internat ă.

Polițiștii au întocmit dosar penal pentru loviri sau alte violențe si violență în familie, iar persoana bănuită a fost condusă la sediul Poliției. După audieri, bărbatul a fost retinut pentru 24 de ore.

(sursa: Mediafax)

1 Comentariu

1 Comentariu

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Handbaliștii de la U Cluj au ajutat la deszăpezirea spitalelor din Cluj-Napoca. Emil Boc: Un exemplu de spirit civic

Publicat

collage.jpg






Echipa de handbal masculin a Universității Cluj a intervenit, joi, pentru deszăpezirea trotuarelor din zona spitalelor de pe strada Clinicilor din Cluj-Napoca, după ce sportivii l-au contactat direct pe primarul municipiului, oferindu-se să ajute.

Acțiunea a fost coordonată de managerul clubului, Liviu Hoșu, și apreciată public de primarul Emil Boc, care a vorbit despre un „model civic” pentru comunitate.

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Strat de zăpadă de jumătate de metru pe drumurile din Cluj. Zeci de utilaje mobilizate pentru menținerea circulației

Publicat

deszapezire 1.jpeg






Ninsorile abundente din ultimele 18 ore au depus un strat de zăpadă de până la 50 de centimetri pe mai multe drumuri județene din Cluj, îngreunând traficul rutier. Consiliul Județean Cluj anunță că nu există drumuri județene blocate, însă se circulă în condiții de iarnă, iar în unele zone cu dificultate sporită, în special în zona de munte.

Consiliul Județean Cluj a informat că, în dimineața zilei...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Floreștiul începe colectarea brazilor de Crăciun. Locuitorii îi pot preda gratuit

Publicat

hert niks 8xryxwntkcm unsplash scaled e1735074017186.jpg






Floreștiul dă startul campaniei de colectare a brazilor de Crăciun, un demers anual menit să asigure gestionarea corectă a deșeurilor vegetale după perioada sărbătorilor.

Primăria anunță un program diferențiat, astfel încât toți locuitorii comunei să își poată preda bradul într-un mod simplu și ecologic.

Locuitorii îi pot preda gratuit

Pentru asociațiile de proprietari, colectarea se va face...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

După blocajele cauzate de zăpadă, școlile din Cluj își deschid porțile. Maria Forna: Sperăm să nu intervină situații neprevăzute

Publicat

zapadaa 3.jpg






Cursurile suspendate joi în șapte unități de învățământ din județul Cluj, precum și dificultățile întâmpinate de elevii navetiști din alte zeci de localități, se vor încheia vineri, când toate școlile din județ își vor relua activitatea în format fizic.

Anunțul a fost făcut de Prefectura Cluj, în urma consultărilor cu Inspectoratul Școlar Județean și autoritățile locale.

În cursul zilei de...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe