EVENIMENT
VIDEO: Drifturi în București. Intervenție în forță a poliţiştilor
Poliţiştii au intervenit vineri seară în parcarea unui complex comercial din sectorul 1, unde începeau să se strângă mai multe persoane, zona fiind cunoscută pasionaţilor de drifturi, informează Poliţia Capitalei.
Potrivit sursei citate, se efectuează verificări cu privire la autoturismele identificate, precum şi la respectarea prevederilor Legii nr. 55 din 2020 privind unele măsuri pentru prevenirea şi combaterea efectelor pandemiei de COVID-19.
Acţiunea, desfăşurată de poliţiştii Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti – Brigada Rutieră, Secţia 2 Poliţie şi Serviciul Acţiuni Speciale, cu sprijinul Jandarmeriei, beneficiază de sprijinul Registrului Auto Român, precizează DGPMB, care menţionează că acţiunile Poliţiei Capitalei continuă. AGERPRES
EVENIMENT
VIDEO: Cabanierii din Luncile Prigoanei și Poarta Raiului reabilitează pe banii lor drumul spre pârtiile de schi din Șureanu
Cabanierii din Luncile Prigoanei și Poarta Raiului reabilitează pe banii lor drumul spre pârtiile de schi din Șureanu. În lipsa unei implicări din partea autorităților, proprietarii de cabane și unități turistice din Luncile Prigoanei și Poarta Raiului s-au mobilizat și au început reabilitarea, pe cont propriu, a drumului forestier dintre barajul Oașa și pârtiile Domeniului Schiabil Șureanu.
Antreprenorii din turism au decis să nu mai aștepte implicarea CJ Alba și a…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Șapte lovituri de briceag îl vor aduce pe un minor din Blaj în fața judecătorilor din Alba. Va fi judecat pentru tentativă de omor
Un minor din Blaj va fi judecat de magistrații Tribunalului Alba pentru tentativă de omor. Este vorba despre V.E.A, un minor în vârstă de doar 16 ani, care la începutul lunii noiembrie a atacat un tânăr cu un briceag.
Șapte lovituri de cuțit i-a aplicat acestuia, în zona capului, a gâtului și a toraceului. Minorul a fost arestat preventiv, la scurt timp după ce a comis fapta.
Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Alba l-au trimis foarte repede în judecată, la nici 20…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Bărbat din Poieni, dat dispărut. Poliția solicită sprijinul populației. Era plecat la muncă în Germania
La nivelul Secției 8 Poliție Rurală Huedin a fost depusă o sesizare, prin împuternicire avocațională, cu privire la dispariția lui Buș Ioanel-Augustin, în vârstă de 58 de ani, domiciliat în comuna Poieni, județul Cluj.
Potrivit familiei, bărbatul se află la muncă în Germania, însă nu a mai răspuns la apelurile telefonice și nici la mesajele transmise prin rețelele de socializare, fapt care a trezit…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Administratorul unei firme din Ocna Mureș, trimis în judecată. A primit pe nedrept peste 1,4 milioane de lei, pentru ucenicie
Un bărbat, administrator al unei societăți din Ocna Mureș, a fost trimis în judecată după ce timp de aproape doi ani a primit pe nedrept peste 1,4 milioane de lei din bugetul asigurărilor de şomaj, ca stimulente financiare pentru ucenicie. Potrivit procurorilor, acesta ar fi întocmit documente false din care reieşea că 29 de persoane fac ucenicie la firma sa, deşi în realitate aceste activităţi nu au avut loc.
Prejudiciul este de 1.415.476 lei, la care se adaugă dobânzi și…
Citește mai mult pe Alba24.ro


