Connect with us

EVENIMENT

VIDEO: Elev umilit și bătut de colegi la o școală din Târgoviște. ”Rupe-te, rupe-te…Hai, acum şi genuflexiuni”

Publicat

YouTube video

Scene șocante au fost filmate într-o sală de clasă din Târgoviște. Un elev de liceu este lovit și umilit în ultimul hal chiar de către colegii lui.

Totul pare la început o glumă de prost gust, apoi însă lucrurile au degenerat. Inițial, băiatul a fost  obligat de colegi să facă mai multe exerciții fizice, fiind amenințat că dacă nu le face corect, primește pedeapsă.

Nimeni nu intervine, dimpotrivă pe fundal se aud mai multe voci care-i instigă pe agresori.

Din imaginile postate pe rețele de socializare se vede cum băiatul nu are nicio șansă să scape, fiind înconjurat de 10 colegi care, pe rând, îi aplică acestuia mai multe lovituri.

Potrivit observator.tv, incidentul s-a petrecut la Liceul Tehnologic de Transporturi Auto din municipiul Târgoviște din județul Dâmbovița.

„Dacă greșește, câte o palmă, dă-i perfersa.”, îl încurajează autorul filmării pe agresor. De frică și ca să nu încaseze și mai multă bătaie, victima face flotările și nu scoate nici un cuvânt.

„Frumos, elegant. Rupe-te, rupe-te…Hai, acum şi genuflexiuni. Zece!”, spune un alt elev, în timp ce se amuză copios.

Din păcate, nici după ce a terminat de făcut flotările elevul nu scapă de batjocura colegilor. El continuă să fie agresat și înjurat, iar la un moment dat chiar este dus în spatele clasei unde este lovit fără milă cu pumnii și picioarele de către un alt elev.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Doliu la Mănăstirea Râmeț: stavrofora Ierusalima Ghibu, proinstareța mănăstirii, a încetat din viață

Publicat

doliu la mănăstirea râmeț: stavrofora ierusalima ghibu, proinstareța mănăstirii, a

Stavrofora Ierusalima Ghibu, proinstareța Mănăstirii „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” de la Râmeț, a încetat din viață.

Anunțul a fost făcut de Arhiepiscopia Ortodoxă de Alba Iulia.

Ierusalima Ghibu a trecut la Domnul sâmbătă dimineața, 15 noiembrie. Avea 88 de ani.

Slujba înmormântării maicii Stavrofore Ierusalima Ghibu, stareță a străvechiului așezământ monahal de pe Valea Râmețului timp de 42 de ani, va avea loc luni, 17 noiembrie, la Mănăstirea…
Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Profesorul clujean Dan Vodnar, victimă a unei campanii de phishing. Imaginea lui, folosită ilegal pentru a vinde Uricystin

Publicat

dan vodnar main.jpg






Renumitul profesor clujean Dan Vodnar, președinte al Senatului Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară din Cluj-Napoca, a căzut victimă unei campanii false de promovare a unui produs „miraculos”, o practică tot mai des întâlnită pe internet.

Dan Vodnar a avertizat public asupra unui interviu fals care circulă online și în care îi sunt folosite ilegal numele și fotografia, dar în care…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Numărul maxim de elevi în clasele de liceu, din anul școlar 2026-2027. Reguli pregătite de Ministerul Educației

Publicat

an școlar 2024 2025. Școlile trebuie să înființeze comisie de prevenire

Ministerul Educației a pregătit proiectul de metodologie privind cifra de școlarizare în anul școlar 2026-2027. Potrivit documentului, clasele de a IX-a din liceele teoretice și tehnologice vor avea 28 de elevi.

În ceea ce privește clasele cu filieră vocațională profil sportiv, teologic, pedagogic, precum și învățământ liceal de artă, acestea vor avea 24 de elevi, notează edupedu.ro.

Numărul elevilor într-o clasă a crescut, în medie, cu doi elevi din anul școlar…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Clujul, înghițit de ceață. Spectacol surprins din Feleacu

Publicat

cluj ceata 1.jpg






Un val dens de ceață a acoperit în această dimineață Cluj-Napoca, iar imaginile surprinse de pe dealul Feleacu oferă un tablou aproape ireal.

Orașul a dispărut complet sub o pătură lăptoasă de ceață, transformând panorama într-un peisaj desprins parcă dintr-un film.

Clujul în ceață

Nicio clădire nu se mai distinge, iar liniile familiare ale orașului au fost înlocuite de o mare albă, compactă și…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe