Connect with us

ACTUALITATE

VIDEO. Emil Boc are chef de glume. Mormane de gunoaie în Paris. ”Se mai întâmplă și la case mari”

Publicat

Primarul Emil Boc a postat, duminică, un filmuleț video pe pagina sa de Facebook în care apar mormane de gunoaie pe străzile Parisului.

”Umor de duminică: când nu dorești la Cluj sa fie ca la ….Paris ( in materie de salubritate)! No, se mai întâmplă și la “ case mari”!”, a spus edilul municipiului Cluj-Napoca.



Dacă ți-a plăcut articolul și vrei să fii la curent cu ce scriem:


CLUJUL PENTRU TOȚI - Ai o propunere pentru un Cluj mai bun? Ai o problemă în zonele în care îţi trăieşti viaţa? Semnalează-ne-o! Trimite mesajul tău pe email prin ACEST FORMULAR, Whatsapp sau pe Facebook messenger




Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

ACTUALITATE

Dosarul de diplome false de la Universitatea de Medicină și Farmacie (UMF) Cluj-Napoca, torpilat de judecătorii clujeni

Publicat

În toamna lui 2019, procurorii clujeni au cerut, fără succes, arestarea preventivă a cinci cadre didactice de la Universitatea de Medicină și Farmacie (UMF) Cluj-Napoca, printre care se afla și fostul rector Marius Bojiță, sub acuzații de abuz în serviciu și instigare la fals. Vineri au fost analizate probele din dosar, iar judecătorii nu au fost încântați de modul în care au lucrat procurorii. 

Practic au fost emise 30 de diplome de participare la cursuri de formare profesională pentru farmaciști, fără ca aceștia să fi fost examinați.

Alături de Marius Bojiță mai sunt inculpate în dosar Miere Doina, Hegheș Simona Codruța, Banc Roxana și Filip Lorena.

Potrivit procurorilor, „în perioada 16.11.2016-29.11.2016, UMF Cluj-Napoca a fost organizat la disciplina Analiza medicamentului cursul de perfecţionare postuniversitară cu titlul ,,Calitatea medicamentului – Metode moderne aplicate în studii de stabilitate” cod 439 curs la care figurează ca şi participante un număr de 30 de persoane.

Concluzionând asupra faptelor numiţilor Bojița Marius şi Hegheduș Simona Codruța rezultă că activitatea didactică a acestora se caracterizează de îndeplinirea în mod necorespunzător a atribuţiilor de serviciu ale acestora, fie prin nesusţinerea activităţii didactice, fie prin susţinerea acesteia într-un mod parţial, fie prin neevaluarea persoanelor înscrise, fie prin evaluarea neriguroasă a acestora materializată prin discuţii libere sau chiar schimb de opinii.

Primarul Emil Boc a postat, duminică, un filmuleț video pe pagina sa de Facebook în care apar mormane de gunoaie pe străzile Parisului.

”Umor de duminică: când nu dorești la Cluj sa fie ca la ….Paris ( in materie de salubritate)! No, se mai întâmplă și la “ case mari”!”, a spus edilul municipiului Cluj-Napoca.

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

CALENDAR ORTODOX 2025: Sfântul Sfințit Mucenic Dionisie Areopagitul

Publicat

calendar ortodox 2025: sfântul sfințit mucenic dionisie areopagitul

Publicitate

Dionisie provenea dintr-o familie bună din Atena şi a fost instruit în cele ale filosofiei vremii atât acasă, cât şi în celebrele şcoli ateniene, devenind membru (sfetnic) al Areopagului. A fost căsătorit şi a avut mai mulţi copii. După convertirea sa la creştinism, sfântul Pavel l-a făcut episcop. Mai apoi, Dionisie a lăsat pe soţia şi pe copiii săi pentru Hristos şi a plecat cu Pavel în călătorii misionare.

Astfel, a mers la Ierusalim,…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

O anexă a fost cuprinsă de flăcări la Frumușica, cel mai probabil, din cauza unui coș de fum neprotejat

Publicat

o anexă a fost cuprinsă de flăcări la frumușica, cel

Publicitate

Pompierii din cadrul Punctului de Lucru Flămânzi au intervenit, seara trecută , pentru stingerea unui incendiu produs într-o gospodărie din localitatea Rădeni, comuna Frumușica.

O anexă a fost cuprinsă de flăcări, cel mai probabil, din cauza unui coș de fum neprotejat termic față de materialele combustibile. Incendiul s-a extins la cele două camere, dar și la o parte din acoperișul acesteia. Salvatorii au intervenit cu două autospeciale de…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Stadiu avansat la lucrările de modernizare a drumurilor din Călărași. Primarul Claudiu Vrajotis: Mulțumim tuturor pentru răbdare

Publicat

stadiu avansat la lucrările de modernizare a drumurilor din călărași.

Publicitate

În comuna Călărași, județul Botoșani, lucrările la proiectul de modernizare a infrastructurii rutiere de bază se află într-un stadiu avansat, potrivit autorităților locale. Investiția, în valoare de 992.780 de euro, este finanțată integral din fonduri nerambursabile prin Planul Strategic 2023–2027, cofinanțat de Uniunea Europeană și Guvernul României.

Proiectul, demarat în vara acestui an, are ca obiectiv modernizarea mai multor segmente de…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Mai buni ca noi. Alexandru Rogobete, ministrul Sănătății din noua generație: Nu mai ascundeți infecţiile nosocomiale

Publicat

mai buni ca noi. alexandru rogobete, ministrul sănătății din noua

Publicitate

Ministrul Sănătăţii din noua generație de tineri care au avut acces la puterea din România, Alexandru Rogobete, le-a cerut managerilor de spitale şi şefilor de secţie să raporteze toate cazurile de infecţii nosocomiale, pentru ca acestea să poată fi gestionate şi prevenite mai eficient, relatează mediafax.ro.

„Niciodată, niciunde pe globul pământesc nu vom putea reduce la zero infecţiile dintr-o terapie intensivă”, a spus Rogobete, joi, în…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe