EVENIMENT
VIDEO FOTO. Accident cu două mașini pe Bdul 21 Decembrie din Cluj-Napoca. Traficul, restricționat pe un sens
Un accident rutier a avut loc, luni, pe Bdul 21 Decembrie 1989 din Cluj-Napoca, în care au fost implicate două autoturisme.
Accident cu două mașini pe Bdul 21 Decembrie din Cluj-Napoca. Traficul, restricționat pe un sens
Pompierii au precizat că două persoane sunt consultate de către echipajele SMURD și SAJ și urmează să se stabilească dacă vor fi transportate la spital.
”Circulația rutieră este restricționată pe un sens”, au spus pompierii.
UPDATE. Un bărbat dus la spital
”Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca au intervenit în cursul serii la un accident petrecu pe B-dul 21 Decembrie 1989 din municipiul Cluj-Napoca.
La fața locului au fost alocate o autospecială cu modul de descarcerare, un echipaj SMURD și unul SAJ, unde au găsit două autoturisme avariate cu ocupanții ieșiți din acestea.
Două persoane au fost consultate de către echipajele SMURD și SAJ, dintre care un bărbat, în vârstă de aproximativ 40 de ani, a fost transportat la spital pentru investigații de specialitate. Conform primei evaluări, acesta prezenta afecțiuni ușoare”, au precizat reprezentanții ISU Cluj.
Un accident rutier a avut loc, luni, pe Bdul 21 Decembrie 1989 din Cluj-Napoca, în care au fost implicate două autoturisme.
Accident cu două mașini pe Bdul 21 Decembrie din Cluj-Napoca. Traficul, restricționat pe un sens
Pompierii au precizat că două persoane sunt consultate de către echipajele SMURD și SAJ și urmează să se stabilească dacă vor fi transportate la spital.
”Circulația rutieră este restricționată pe un sens”, au spus pompierii.
UPDATE....
Citește mai mult pe Cluj24.ro
CUPRU MIN SA, societate comercială care are ca obiect principal de activitate extracția de minereuri metalifere neferoase, prepararea minereurilor cuprifere și valorificarea concentratului de cupru, cod CAEN – 0729
ANGAJEAZĂ:
-
Sudor: 4 posturi
Cerințe:
- Experiență profesională minim un an, cu documente doveditoare
- Realizarea operațiunilor de sudură electric și autogen
-
Operator preparare: 2 posturi
Cerințe:
- Experiență profesională minim un an, cu...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
FOTO. Digitalizare la superlativ. Sala de ședințe a CJ Cluj, mai tare decât sălile instituțiilor europene, NATO și ONU
În această perioadă (3-6 februarie) se desfășoară la Barcelona evenimentul ISE (Integrated Systems Europe), cel mai mare târg IT și audio-vizual din Europa. În cadrul acestuia, proiectul sălii de conferință din cadrul Consiliului Județean Cluj a fost prezentat ca proiect de referință la nivel internațional.
”Recunoscută drept una dintre cele mai performante săli de ședință din instituțiile publice...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Tânără din Alba, rănită într-un accident produs în Sibiu. Mașina în care se afla a fost lovită din spate de un alt autoturism
O tânără în vârstă de 24 de ani din județul Alba a fost rănită într-un accident produs marți dimineața, la ieșirea din municipiul Sibiu spre Cristian.
Potrivit IPJ Sibiu, polițiștii rutieri intervin la un accident de circulație, produs pe Șoseaua Alba Iulia din municipiul Sibiu.
Din primele cercetări efectuate la fața locului, polițiștii rutieri au stabilit faptul că, în timp ce conducea un autoturism pe Șoseaua Alba Iulia pe direcția Sibiu - Cristian, un tânăr de...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Buget dublu în 2026 pentru programul FIV de creștere a natalității. Câte cupluri vor beneficia de sprijin financiar
Ministrul Muncii, Florin Manole, a anunțat că bugetul alocat programului FIV destinat creșterii natalității va fi dublat în 2026, comparativ cu anul trecut.
Ministrul Muncii a spus că programul social de interes național de susținere a cuplurilor și a persoanelor singure, pentru creșterea natalității (FIV) va fi finanțat atât de la bugetul de stat, cât și din fonduri europene.
"După aprobarea bugetului vom începe demersurile, apropo de bugetul de stat. Apropo de sursa...
Citește mai mult pe Alba24.ro
