Connect with us

EVENIMENT

VIDEO FOTO. Bărbat prins în flagrant delict pe A3 în timp ce transporta țigări de contrabandă

Publicat

Un bărbat a fost prins de polițiști, pe Autostrada Transilvania (A3), în timp ce transporta țigări de contrabandă.

Bărbatul în vârstă de 40 de ani din Satu Mare a fost depistat de polițiști pe tronsonul Nădășelu-Câmpia Turzii al Autostrăzii Transilvania. Oamenii legii au găsit în autoutilitara condusă de bărbat 200.000 de țigarete fără timbru fiscal, dar și suma de 7.600 de lei.

„La data de 30 aprilie, în jurul orelor 01:30, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Cluj, cu sprijinul polițiștilor din cadrul Biroului de Poliție Autostrada A3 Turda-Borș, au interceptat în trafic, pe tronsonul Nădășelu-Câmpia Turzii A3 o autoutilitară condusă de un bărbat, de 40 de ani, din județul Satu Mare, despre care exista suspiciunea că ar transporta țigarete fără a avea aplicat timbru fiscal.

Polițiștii au confiscat țigările și 7.600 de lei

La controlul efectuat, polițiștii au constatat că acesta transporta 200.000 de țigarete, fără a avea aplicat timbru fiscal.

Un bărbat a fost prins de polițiști, pe Autostrada Transilvania (A3), în timp ce transporta țigări de contrabandă.

Bărbatul în vârstă de 40 de ani din Satu Mare a fost depistat de polițiști pe tronsonul Nădășelu-Câmpia Turzii al Autostrăzii Transilvania. Oamenii legii au găsit în autoutilitara condusă de bărbat 200.000 de țigarete fără timbru fiscal, dar și suma de 7.600 de lei.

„La data de 30 aprilie, în jurul orelor 01:30, polițiștii Serviciului…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Sâmbătă: Descoperă Rowmania, la Alba Iulia. Competiție de vâslit în canotci pe Râul Mureș. PROGRAM

Publicat

sâmbătă: descoperă rowmania, la alba iulia. competiție de vâslit în

O nouă ediție a concursului de vâslit Descoperă Rowmania are loc sâmbătă, 5 iulie, la Alba Iulia, în zona Podului peste Mureș (cartierul Partoș, ieșirea spre Sebeș), începând cu ora 09:30.

Echipele se vor întrece în canotci de 10+1 locuri, iar înscrierile se fac direct la fața locului, accesul fiind gratuit.

De asemenea, campionii de la Alba Iulia sunt invitați în finala națională de la Tulcea, din 30 august, în cadrul Festivalului Ivan Patzaichin.

„Vino să…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Accident GRAV pe Autostrada Sebeș-Turda. Bărbat de 25 de ani, inconștient. Un elicopter SMURD a fost chemat în sprijin

Publicat

elicopter smurd accident1.png

Pompierii din cadrul Detașamentului Turda intervin de urgență la un accident rutier grav produs pe Autostrada Sebeș-Turda (A10), pe sensul de mers către Turda. Două autoturisme au fost implicate în coliziune, iar din primele informații, un bărbat de aproximativ 25 de ani este inconștient. 

„Pompierii din cadrul Detașamentului Turda intervin în aceste momente la un grav accident rutier petrecut pe A10, sensul de mers spre Turda. În accident au fost implicate două…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Curentul se scumpește considerabil de la 1 iulie. Prețurile la energia electrică vor fi stabilite din nou pe piața liberă

Publicat

curentul se scumpește considerabil de la 1 iulie. prețurile la

Curentul se scumpește considerabil de la 1 iulie. Schema de plafonare a prețurilor la energie electrică se încheie luni, după aproape patru ani și jumătate, prețurile urmând a fi stabilite din nou pe piața liberă.

Potrivit ofertelor transmise clienților, curentul se scumpește de la 1 iulie. Noile prețuri ajung până în jurul valorii de 1,5 lei/kWh, ceea ce înseamnă că, în cazul celor cu consum până în 100 KWh, factura s-ar putea dubla.

Începând de marți nu se vor mai…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

TOP LICEE în ALBA după rezultate finale BACALAUREAT 2025. Câte licee au rată de promovare mai mare, după contestații

Publicat

sala clasa 12.jpg

TOP Licee în Alba după rezultate finale Bacalaureat 2025: clasamentul unităților de învățământ a suferit modificări importante după soluționarea contestațiilor.

Chiar dacă top trei a rămas neschimbat, adică promovabilitate 100% la Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” din Alba Iulia și Liceul Teoretic ”Sfântul Iosif” Alba Iulia, respectiv 99,39% la Colegiul Național ”Horea, Cloșca și Crișan”, pe următoarele locuri au urcat Colegiul Economic din Alba Iulia…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe