ACTUALITATE
VIDEO FOTO. Cluj: Peste 800 de testări pentru alcool și droguri. Polițiștii de la Rutieră, sâmbătă plină

Polițiștii Serviciului Rutier din cadrul IPJ Cluj au derulat o amplă acțiune în trafic în ultimele 24 de ore și au efectuat, printre altele, 800 de testări pentru alcool și droguri.
Acțiunile au urmărit atât prevenirea și combaterea consumului de alcool și substanțe stupefiante la volan, cât și prevenirea evenimentelor negative în trafic.
Polițiștii au acționat pe DN VOCE, tronsonul dintre municipiul Cluj-Napoca și comuna Apahida, precum și pe DN1C E576, tronsonul dintre municipiul Cluj-Napoca și municipiul Gherla.
Au fost efectuate peste 800 de testări cu aparatele alcooltest…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
ACTUALITATE
Tragedie la Mitoc! Râul Prut a mai luat o viață. Bărbatul de 65 de ani a fost găsit de echipele de intervenție la circa doi kilometri de locul unde se presupunea că a intrat în apă

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Primele taxe care se vor aplica din 2026: Vor crește impozitele pe locuințe, terenuri și dividende.

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai mult pe Botosani24.ro