Connect with us

EVENIMENT

VIDEO. FOTO. Marcel Ciolacu, la Zilele Recoltei de la Cluj. A băut suc de mere. Ce i-au spus oamenii

Publicat

Prim-ministrul României, Marcel Ciolacu, se află la Cluj-Napoca unde are a avut o întâlnire regională cu membrii Partidului Social Democrat.

Sâmbătă dimineața, premierul a făcut o vizită la Zilrrl Recoltei dpe platorul Sălii Spoarturilor „Horia Demian”.

Marcel Ciolacu, la Zilele Recoltei de la Cluj. A băut suc de mere. Ce i-au spus oamenii

Președinte al PSD, Marcel Ciolacu a ajuns vineri seara la Cluj-Napoca, unde a participat, la Grand Hotel Italia, la o întâlnire regională a PSD cu liderii filialelor social-democrate ale județelor din Regiunea de Nord-Vest.

Prim-ministrul României, Marcel Ciolacu, se află la Cluj-Napoca unde are a avut o întâlnire regională cu membrii Partidului Social Democrat.

Sâmbătă dimineața, premierul a făcut o vizită la Zilrrl Recoltei dpe platorul Sălii Spoarturilor „Horia Demian”.

Marcel Ciolacu, la Zilele Recoltei de la Cluj. A băut suc de mere. Ce i-au spus oamenii

Președinte al PSD, Marcel Ciolacu a ajuns vineri seara la Cluj-Napoca, unde a participat, la Grand Hotel Italia,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO. Colecție de arme medievale expusă la Cluj. Săbiile au făcut deliciul copiilor prezenți

Publicat

whatsapp image 2025 10 21 at 16.31.12.jpeg






Clujenii pasionați de istorie pot face o incursiune în vremurile de demult, în cadrul expoziției „Arme care au făurit România și Europa”, parte a proiectului Expo Culturalis. Evenimentul are loc în perioada 20–26 octombrie, la Casa de Cultură a Studenților „Dumitru Fărcaș” din Cluj-Napoca.

Vizitatorii vor putea admira arme de colecție și obiecte de luptă și apărare din diferite epoci – de la…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Două coafeze din Alba Iulia, Adina Pașca și Mirela Molnar, au adus un strop de bucurie vârstnicilor de la caminul din oraș

Publicat

două coafeze din alba iulia, adina pașca și mirela molnar,

Două coafeze din Alba Iulia, Adina Pașca și Mirela Molnar, au adus un strop de bucurie în viața vârstnicilor de la Caminul pentru Persoane Vârstnice din Alba Iulia. 

Acestea au mers și le-au coafat pe aparținătoarele și tuns pe vârstnicii care locuiesc și își petrec viața în interiorul caminului. 

Activitatea celor două coafeze din Alba Iulia a fost făcută publică de reprezentanții Caminului de Vârstnici din Alba Iulia.

”Recunoștință și mulțumiri doamnelor…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sindicate: Dacă nu majorează salariul minim pe economie de la 1 ianuarie 2026, România riscă infrigement

Publicat

sindicate: dacă nu majorează salariul minim pe economie de la

Sindicatele transmit că România ar putea fi supusă procedurilor de infringement din partea Comisiei Europene, dacă majorarea salariului minim de la 1 ianuarie 2026 nu va avea loc, conform unei legi în vigoare aprobate anul trecut de Parlamentul României care a transpus Directiva Europeană referitoare la salariul minim.

Legislația actuală prevede un calcul complex al salariului minim pe economie, cu marje cuprinse între 47% și 52% din valoarea salariului mediu.

Patronatele susțin…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Bărbat din Apahida, reținut de polițiști pentru încălcarea ordinului de protecție. I-a trimis mesaje fostei concubine

Publicat

catuse la miini bun e1656240669503.jpg






Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Cluj-Napoca, Secția 1 Poliție au dispus, luni, măsura reținerii față de un bărbat de 37 de ani, din comuna Apahida, bănuit de încălcarea măsurilor stabilite printr-un ordin de protecție.

POtrivit IPJ Cluj, acesta nu ar fi respectat, în mod repetat, obligația de a păstra o distanță minimă față de o femeie, de 35 de ani, în perioada 12 septembrie – 10…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe