Connect with us

ACTUALITATE

VIDEO FOTO. Strada Uliului din Cluj-Napoca o ia la vale. Groapă pe strada Alexandru Donici. Locuitorii sunt furioși și speriați

Publicat

video foto. strada uliului din cluj napoca o ia la vale.

Strada Uliului din Cluj-Napoca se surpă din cauza camioanelor grele care circulă în zonă, iar locuitorii fac apel la Primărie să intervină de urgență. Nici pe strada din prelungire, Alexandru Donici, lucrurile nu arată bine.

”E plin de camioane care merg spre și dinspre șantierele din zonă, am înțeles că este o clădire a UMF care se construiește. Strada se surpă, fenomenul a apărut de o săptămână, dar nu s-a făcut nimic. S-au pus niște stâlpi de plastic, atenționare ca zona periculoasă să fie ocolită. Nu cred că atâta lucru este sufficient, totuși.

uliu 8

Ce se va întâmpla dacă se va surpa tot drumul și nu se va putea...

Citește mai mult pe Ardeal24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

CALENDAR ORTODOX 2026: Botezul Domnului (Boboteaza – Dumnezeiasca Arătare)

Publicat

calendar ortodox 2026: botezul domnului (boboteaza – dumnezeiasca arătare)

Publicitate

Domnul nostru Iisus Hristos, după întoarcerea Sa din Egipt, vieţuia în Galileea, în cetatea Sa, Nazaret, unde crescuse, tăinuindu-şi înaintea oamenilor puterea şi înţelepciunea dumnezeirii Sale, până la vârsta de treizeci de ani, pentru că nu era îngăduit cuiva dintre iudei, mai înainte de 30 de ani, să aibă rânduiala de dascăl sau de preot.

Pentru aceasta nici Domnul Hristos până la aceşti ani nu a început propovăduirile Sale, nici nu Se...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

VIDEO: Minunea întoarcerii Iordanului la Bobotează: Semnificație și explicație

Publicat

video: minunea întoarcerii iordanului la bobotează: semnificație și explicație

Publicitate

Mântuitorul nu avea nevoie să se boteze precum avem noi, dar Botezul Său devine temelie a botezului nostru. Noi ne botezăm spre viaţă nouă, curăţindu-ne de tot păcatul, inclusiv de păcatul strămoşesc. Iisus nu avea nevoie de botez, fiind şi Dumnezeu. Lumea putea să se smintească văzându-L că intră să Se boteze laolaltă cu toţi păcătoşii. Dar El intră în Iordan şi-i cere lui Ioan să-L boteze, iar Evanghelistul Luca atrage atenţia...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Memorialul Ipotești: Zilele Eminescu – Ziua Culturii Naționale, ediția 2026

Publicat

concursul de recitare „dor de eminescu”, ediția a treia, în

Publicitate

În perioada 13-15 ianuarie 2026, Memorialul Ipotești – Centrul Național de Studii „Mihai Eminescu” organizează „Zilele Eminescu – Ziua Culturii Naționale”. Agenda evenimentului este variată, cuprinzând numeroase activități: conferințe, dezbateri, ateliere, lecturi în licee și în cafenele, întâlniri cu scriitorii, expoziții de artă contemporană, spectacole, vizite la atelierele artiștilor.

Invitații acestei ediții a „Zilelor...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

„Fram, ursul polar!” îi așteaptă pe micii botoșăneni la Teatrul „Vasilache”

Publicat

„fram, ursul polar!” îi așteaptă pe micii botoșăneni la teatrul

Publicitate

J𝐨𝐢, 𝟖 𝐢𝐚𝐧𝐮𝐚𝐫𝐢𝐞 𝟐𝟎𝟐𝟔, de la ora 𝟏𝟖:𝟎𝟎, cât și duminică, 𝟏𝟏 𝐢𝐚𝐧𝐮𝐚𝐫𝐢𝐞 𝟐𝟎𝟐𝟔, de la orele 𝟏𝟏:𝟎𝟎 și 𝟏𝟐:𝟑𝟎 micuții botoșăneni sunt așteptați la Teatrul „Vasilache” să vizioneze spectacolul „𝐅𝐫𝐚𝐦, 𝐮𝐫𝐬𝐮𝐥 𝐩𝐨𝐥𝐚𝐫”!
„𝐅𝐫𝐚𝐦, 𝐮𝐫𝐬𝐮𝐥 𝐩𝐨𝐥𝐚𝐫”, este un...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe