Connect with us

EVENIMENT

VIDEO: Furtună în Brașov și Mureș. Copaci căzuți peste mașini, din cauza vântului puternic. Localități fără energie electrică

Publicat

YouTube video

Furtuna își face deja simțită prezența în Brașov și Mureș, județe aflate sub cod galben de furtuni și vijelii. Din cauza vântului puternic, mai mulți copaci au căzut peste autoturisme și au blocat drumuri.

Citește și COD PORTOCALIU şi Cod Galben de FURTUNI în toată țara, până LUNI. Ploi, vijelii, descărcări electrice și grindină

Potrivit ISU Brașov, în Făgăraș copacii au cazut pe trei autoturisme parcate, iar drumul spre Cetatea Fagarasului este blocată. La fața locului intervine Detașamentul Făgăraș cu o autospecială.

În localitatea Prejmer, furtuna a luat pe sus mai multe corturi ale comercianților care participau la Festivalul ”Suflet Românesc”. De asemenea, s-au înregistrat probleme și în Piața Sfatului din Brașov.

Din primele informații, comunele Prejmer, Teliu, Vama Buzăului și Întorsura Buzăului nu sunt alimentate cu energie electrică.
Șiîn județul Mureș vântul puternic a doborât un copac, care a căzut pe două autoturisme aflate în parcarea de pe platoul Cornești – Târgu-Mureș.
Din fericire, nicio persoană nu a fost rănită.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO: Casă decorată de Crăciun cu aproape 40.000 de becuri, în localitatea Sântimbru din Alba

Publicat

video: casă decorată de crăciun cu aproape 40.000 de becuri,

În localitatea Sântimbru din județul Alba, un adevărat festival de Crăciun are loc an de an. Este vorba despre casa familiei Renilda care de câțiva ani da o lecție de Crăciun multor primării din Alba, dar și din afara județului în ceea ce înseamnă decorațiuni și luminițe de iarnă. 

Pentru perioada sărbătorilor casa din Sântimbru devine un tărâm al instalațiilor electrice, al jocurilor de lumină și culoare.

Cel care se ocupă de amenajarea casei este Bogdan Renilda,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cum a căzut un profesor din Alba în capcana de pe WhatsApp ”Vot pentru Adeline”. Dosar a fost închis. Cum să nu ajungi victimă

Publicat

un țepar de pe facebook, iertat de judecătorii din aiud.

Un profesor din Alba a căzut în clasica capcană a escrocilor de pe internet. Este vorba despre capcana de pe internet, care a făcut mii de victime pe tot parcursul anului ”Vot pentru Adeline”.

Mai exact utilizatorii primesc un mesaj pe WhatsApp prin care sunt rugați să o voteze pe Adeline, pentru a primi o bursă școlară în Franța. Dacă utlizatorul accesează link-ul și urmează instrucțiunile primite, hackerii preiau controlul contului. Modul în care hackerii au acționat a…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Rusia şi Ucraina îşi extind războiul la Cluj. Ambasada urcaineană condamnă un concert al Filarmonicii Transilvania

Publicat

filarmonica transilvania.jpg






Clujul este “prins” în războiul dintre Rusia şi Ucraina, din cauza unui concert organizat de Filarmonica Transilvania din Cluj-Napoca, în care evoluează, în 12 decembrie, şi celebrii artişti ruşi Andrey Boreyko și Nikolay Lugansky.

Ambasada Ucrainei condamnă un concert de la Cluj

Ambasada Ucrainei la Bucureşti a condamnat, marţi, faptul că la Cluj-Napoca urma să aibă loc, în 12 decembrie, un concert al…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Primăria Sebeș a cumpărat terenul fostei fabrici Mobis. Explicațiile primarului Nistor: Ce vrea să facă acolo și cât a dat pe el

Publicat

primăria sebeș a cumpărat terenul fostei fabrici mobis. explicațiile primarului

Primăria Sebeș vrea să facă o parcare pe terenul fostei fabrici Mobis. Primarul Dorin Nistor a declarat la Alba24 că administrația locală a cumpărat terenul și a oferit o serie de explicații. 

”Urmează să facem o soluție pentru parcare. Am cumpărat aproape 5,5 hectare de teren în Sebeș fosta întreprindere Mobis unde vrem să facem o parcare, să ducem mașinile de firmă de… pentru că degeaba le spun dom’le, n-aveți voie în oraș.

Ei trebuie să le lase pe…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe