Connect with us

EVENIMENT

VIDEO: Imagini cu puternic impact emoțional. Momentul când un bărbat și doi copii au fost loviți de o mașină, într-o parcare

Publicat

YouTube video

Momentul în care doi copii și un bărbat au fost loviți de o mașină, în parcarea unui complex rezidential din Popesti-Neordeni, nu este la magazin.magazin din centrul Bucureștiului, a fost surprins de camerele de supraveghere.

UPDATE: Potrivit informațiilor furnizate de IPJ Ilfov, accidentul s-a produs în jurul orelor 08:36, în comuna Popești Leordeni, pe Splaiul Unirii nr. 9.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală gravă a unui bărbat și a unui minor, aceștia fiind transportați la două unitați spitalicești, pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest rezultatul, fiind negativ.
Cercetările sunt continuate de către polițiștii rutieri din Popești Leordeni, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Cumplitul accident s-a produs în parcarea Complexukui Rezidential Confort City Popesti, iar camerele de supraveghere surprind exact momentul când bărbatul, care traversa strada împreună cu doi copii mici, este lovit în plin de un autoturism al cărui șofer se grăbea să pătrundă în parcare.

Unul dintre cei doi copii a fost salvat în ultimul moment pentru că reflexele bărbatului au funcționat, reușind să îl ridice pe sus pe copil, astfel încât impactul a fost aproape evitat. În schimb, din păcate, cel de-al doilea copilaș a fost prins sub roțile mașinii.

Potrivit unor surse, copilul prins sub roțile autoturismului are 6 ani și a fost dus la Spitalul Marie Curie, unde a fost supus unor intervenții chirurgicale.

Potrivit unor martori, se pare că șoferul s-ar fi grăbit să iasă din complex pentru a prinde bariera ridicată.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Acces rapid la medici și istoricul medical. România introduce platforma digitală națională pentru pacienți

Publicat

copil spital e1707326734772.jpg






Românii vor putea face programări la medic și își vor putea consulta istoricul medical direct de pe telefon sau laptop, prin noua Platformă informatică a asigurărilor sociale de sănătate (PIAS), aflată în faza finală de dezvoltare.

Anunțul a fost făcut de ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, care a precizat că sistemul va intra în testare în luna decembrie, în centre pilot, înainte de lansarea la…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Minoră dispărută din Florești Dacă ați văzut-o sunați la 112

Publicat

tanara disparuta e1762721304823.jpg






Secția 6 Poliție Rurală Florești a fost sesizată în această seară, în jurul orei 21:10, cu privire la dispariția minorei ALBU ALINA-COSMINA, în vârstă de 17 ani.

Potrivit IPJ Cluj, în data de 8 noiembrie, în jurul orei 15.00, minora a plecat voluntar de la domiciliu din comuna Florești, iar până în prezent nu a mai revenit.

Semnalmente minoră

  • înălțime aproximativă 1,65 m, greutate aproximativă 47…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cauciucuri de iarnă: ce prevede legea, când devin obligatorii și ce amenzi riscă șoferii. De ce trebuie să fie marcate cu M și S

Publicat

cauciucuri de iarnă: ce prevede legea, când devin obligatorii și

Scăderea temperaturilor și apariția zăpezii, poleiului sau gheții marchează începutul sezonului rece și, implicit, perioada în care șoferii trebuie să se asigure că mașinile lor sunt echipate corespunzător. Conform Codului Rutier, anvelopele de iarnă sunt obligatorii atunci când se circulă pe drumuri publice acoperite cu zăpadă, gheață sau polei, indiferent de dată sau de zona țării.

Legea nu impune o dată fixă pentru montarea cauciucurilor de iarnă, ci stabilește clar…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Accident pe strada Ștefan cel Mare din Turda. Biciclist beat, lovit în plin de o mașină

Publicat

1761281329 politie 11 e1748684213252.jpg






Un accident rutier a avut loc astăzi, în jurul orei 16:00, pe strada Ștefan cel Mare din Turda. Incidentul a implicat un autoturism condus de o tânără și un biciclist.

Potrivit IPJ Cluj, o șoferiță de 19 ani, originară din județul Alba, ar fi acroșat cu mașina un bărbat în vârstă de 55 de ani, care se deplasa regulamentar pe pista dedicată bicicletelor.

Biciclistul, depistat cu o alcoolemie de 0,40…
Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe