Connect with us

EVENIMENT

VIDEO: Incendiu violent în bazarul din Vaslui. Două barăci distruse de flăcări

Publicat

YouTube video

Un incendiu violent a izbucnit, în noaptea de duminică spre luni, la două anexe din bazarul aflat la marginea municipiului Vaslui, existând riscul ca focul să se propage, au anunţat reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Vaslui.

„Detaşamentul de pompieri Vaslui a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă şi un echipaj specializat pentru limitarea şi lichidarea unui incendiu izbucnit la intrarea în bazar. La sosirea echipajului de intervenţie, incendiul se manifesta violent la acoperişul a două barăci din bazar şi exista pericol de propagare spre alte anexe.
Nu au fost înregistrate victime”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Vaslui, Marius Stanciu.

În bazarul din Vaslui îşi desfăşoară activitatea aproximativ 100 de comercianţi. AGERPRES

Sursa video: Alexandru Dumitrascu/Youtube

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Cod galben de ceață densă în județul Cluj. Vizibilitate redusă sub 50 de metri în unele zone

Publicat

ceata e1668006009365.jpg






Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis în această dimineață o atenționare nowcasting de ceață densă pentru mai multe localități din județul Cluj.

Avertizarea este valabilă în intervalul 9:00 – 11:00 și vizează atât municipiile Cluj-Napoca, Turda, Câmpia Turzii și Gherla, cât și numeroase comune și localități din apropiere.

Conform meteorologilor, ceața determină vizibilitate…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO FOTO. O nouă fabrică Sonaca la Cluj produce componente pentru avioane Airbus. Investiție de 40 de milioane de euro

Publicat

sonaca 4.jpg






Compania Sonaca, lider mondial în proiectarea, fabricarea, asamblarea şi furnizarea de componente pentru aeronave, a inaugurat, joi, a doua fabrică din România, în comuna clujeană Moldovenești, în urma unei investiții de 40 de milioane de euro.

În noua fabrică vor fi angajate 160 de persoane, astfel că numărul total al angajaților Sonaca România va ajunge la sfârșitul anul viitor la 300.

Yves Delatte, CEO…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

11 ambulanțe vechi, retrase din circulație la Cluj. SAJ își modernizează flota cu vehicule noi prin programul DSU

Publicat

ambulanta cluj.jpg






Serviciul de Ambulanță Județean (SAJ) Cluj trece printr-un proces amplu de modernizare, odată cu sosirea unor ambulanțe noi în cadrul programului național de dotare derulat de Departamentul pentru Situații de Urgență (DSU).

Managerul general al instituției, Horia Simu, a confirmat că în prezent SAJ Cluj dispune de 89 de ambulanțe, însă o treime dintre acestea se află la limita duratei de exploatare.

„La…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

ANAF pornește ofensiva. Peste 500 de mari contribuabili, inclusiv de la Cluj, verificați în perioada următoare

Publicat

1760733339 anaf scaled e1740038534840.jpg






Controale ample pentru verificarea corectitudinii obligațiilor fiscale la Cluj și în intreaga țară. Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) anunță lansarea unei ample campanii de inspecții fiscale ce va viza peste 500 de mari contribuabili din mai multe domenii economice.

Acțiunile vor fi derulate în perioada imediat următoare de către structurile teritoriale de inspecție fiscală, prin delegare de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe