Connect with us

EVENIMENT

VIDEO: Incendiu violent la două hale a unei fabrici alimentare din București. 16 autospeciale de pompieri au intervenit

Publicat

Un incendiu violent a izbucnit duminică după-amiază, la două hale industriale din București. Pompierii au intervenit cu 16 autospeciale. Ard aproximativ o mie de metri pătrați.

„Incendiu ce se manifestă la două hale pe bulevardul Metalurgiei, cu degajări mari de fum și flacără violentă, pe o suprafață de aprox. 1000 mp. Intervin 16 autospeciale și trei autoscări. Nu sunt persoane surprinse.

Mijloacele de intervenție au fost suplimentate. 20 de mașini de stingere sunt în teren, 3 autoscări, 2 ambulanțe SMURD (dintre care una de terapie intensivă mobilă) și o descarcerare.”

Circulaţia în zonă a fost oprită pentru a permite intervenţia pompierilor.

”Nu există victime din ce ştim până în acest moment. Există pericol de extindere”, a precizat şeful DSU Raed Arafat, la Digi 24.

A fost emisă şi o avertizare RO-ALERT cu privire la incendiu.

„Incendiu major produs pe bd. Metalurgiei, degajări masive de fum. Ocoliţi zona. Eliberaţi căile de acces pentru a facilita trecerea structurilor de intervenţie. Accesaţi canalele media şi aplicaţiile din mediul on-line ale DSU şi IGSU pentru mai multe informaţii şi actualizări despre eveniment”, se arată în avertizare.

Sursa video: stiripesurse/facebook, focusprimatv/facebook

 

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Cetățenii statelor non-UE vor fi amprentați la intrarea în România. Sistemul EES de verificare la granițe, operaționalizat treptat

Publicat

cetățenii statelor non ue vor fi amprentați la intrarea în românia.

Cetățenii statelor non-UE vor fi amprentați la intrarea în România: Sistemul de Intrare/Ieșire (EES), un instrument electronic modern de control la frontierele externe ale Uniunii Europene, va fi operaționalizat duminică, 12 octombrie 2025. 

În România, sistemul va fi operaționalizat etapizat, începând cu punctele de trecere a frontierei Midia (jud. Constanța), Stânca (jud. Botoșani), Naidaș (jud. Caraș-Severin), Sighet (jud. Maramureș) și Aeroport Sibiu, urmând să fie…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Clujenii pot petrece Crăciunul sau Revelionul în destinații de vis

Publicat

karpaten 1 scaled.jpg






Karpaten Turism anunță lansarea ofertelor speciale pentru sărbătorile de iarnă, oferind clujenilor posibilitatea de a petrece Crăciunul și Revelionul în destinații de vis, cu plecări directe din Cluj-Napoca. Pachetele disponibile includ atât vacanțe charter către destinații exotice, cât și circuite culturale în țări precum China, Maroc și Finlanda.

Pachete complete pentru o vacanță fără griji

Toate…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Campanie gratuită de colectare a deșeurilor voluminoase și textile menajere la Alba Iulia și împrejurimi. Program pe cartiere

Publicat

campanie gratuită de colectare a deșeurilor voluminoase și textile menajere

În perioada 14 – 28 octombrie 2025, în municipiul Alba Iulia se desfășoară o nouă campanie gratuită de colectare a deșeurilor voluminoase și textile menajere, organizată de operatorul de salubritate RER Vest.

Potrivit organizatorilor, colectarea se va realiza conform graficului afișat în oraș, iar cetățenii sunt încurajați să predea responsabil deșeurile care nu pot fi ridicate în mod obișnuit de serviciul de salubrizare.

Ce se poate preda:

  • mobilier vechi (canapele,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

CSM critică reforma pensiilor magistraților: Factorul politic a perseverat în atitudinea de sfidare a autorității judecătorești

Publicat

csm critică reforma pensiilor magistraților: factorul politic a perseverat în

CSM critică reforma pensiilor magistraților și transmite că factorul politic a perseverat în atitudinea de sfidare a autorității judecătorești. 

Citește și Bolojan, mesaj pentru magistrați: ”Dacă activitatea este suspendată parțial, moral e ca și salarizarea să fie suspendată parțial”

Consiliul Superior al Magistraturii a criticat, miercuri, din nou, reforma pensiilor magistraților inițiată de Guvernul Bolojan, susținând că ”autoritatea judecătorească se…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe