ACTUALITATE
VIDEO: Din vestul țării, la Marea Adriatică mai repede decât pe litoralul românesc. O autostradă se construiește rapid între Serbia și Muntenegru

Românii din vestul țării vor putea ajunge la Marea Adriatică, în Muntenegru, într-un timp mai scurt decât ajung la Marea Neagră pe litoralul românesc. În acest moment se află în construcţie autostrada sârbo-muntenegreană Belgrad-Bar, pe o lungime de 445 de kilometri, scrie ziarul Alba24.ro.
Autostrada va lega capitala Serbiei de principalul port maritim din Muntenegru. Este un drum care va face parte din cordidorul pan-european (un sistem de drumuri din Europa centrală şi de est).

Vezi mai multe informații despre autostrada spectaculoasă care traversează Serbia și Muntenegru în articolul ”VIDEO: Din Alba, la Marea Adriatică în mai puțin de 8 ore. O autostradă se construiește rapid între Serbia și Muntenegru” din ziarul Alba24.ro.

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Cardul de energie. Când vor fi distribuite voucherele pentru plata facturilor și care sunt condițiile. Ce spune ministrul Energiei

Citește mai mult pe Botosani24.ro