Connect with us

ACTUALITATE

VIDEO: Percheziţii la Cluj-Napoca. Poliţiştii au reţinut un bărbat care ar fi furat peste 10.000 de lei dintr-o sală de jocuri

Publicat

YouTube video

Polițiștii clujeni au identificat și reținut pentru 24 de ore un bărbat bănuit de comiterea unui furt dintr-o sală de jocuri. Acesta ar fi intrat în locaţia respectivă, cu faţa acoperită de o cagulă, şi a furat peste 10.000 de lei.

Potrivit IPJ Cluj, joi, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, cu sprijinul polițiștilor din cadrul Poliției municipiului Cluj-Napoca și al luptătorilor de acțiuni speciale, au efectuat două percheziții domiciliare pentru documentarea activității infracționale a unui bărbat, de 37 de ani, care locuiește în Cluj-Napoca.

Perchezițiile au fost efectuate pe raza localității Cluj-Napoca și a comunei Baciu.

În urma acestora, au fost ridicate înscrisuri și alte bunuri, pentru probarea activității infracționale.

Conform investigațiilor efectuate, la data de 4 februarie, în jurul orei 3.30, bărbatul, având fața acoperită cu o cagulă, ar fi intrat într-o sală de jocuri de pe strada Giordano Bruno, iar din interior ar fi sustras peste 10.000 de lei.

Având în vedere probatoriul administrat, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore de către polițiști, urmând a fi prezentat magsitraților pentru dispunerea altor măsuri preventive.

Cercetările sunt continuate de către polițiștii de investigații criminale, pentru documentarea întregii activități infracționale, sub coordonarea unității de parchet competente.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Ordin de protecție pentru un bărbat de 75 de ani care a făcut scandal la locuința concubinei

Publicat

gethumb.details.jpg

Publicitate

Pe 15 august, polițiștii din Botoșani au emis un ordin de protecție provizoriu împotriva unui bărbat de 75 de ani, după ce acesta a mers la locuința concubinei sale și a provocat scandal.

În urma evaluării riscului, polițiștii au stabilit că femeia se afla în pericol, astfel că bărbatul a primit interdicția de a se apropia de victimă pentru următoarele 5 zile. Ordinul este însoțit și de monitorizare electronică.

Dacă nu respectă măsura,…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Dosar penal pentru un tânăr de 30 de ani din Flămânzi, pentru conducere fără permis și fals privind identitatea

Publicat

dosar penal pentru un tânăr de 30 de ani din

Publicitate

Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Flămânzi au oprit pentru control, pe drumul public din Flămânzi, un autoturism condus de o tânără de 30 de ani, din aceeași localitate.

 

Aceasta a declarat faptul că nu deține asupra sa documentele prevăzute de lege, iar în momentul solicitării de către polițiști a datelor necesare verificării, tânăra a oferit datele altei persoane, încercând să îi inducă în eroare pe polițiști.

 

În urma…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Șofer din Dorohoi, cercetat după ce a refuzat testarea pentru alcool

Publicat

Șofer din dorohoi, cercetat după ce a refuzat testarea pentru

Publicitate

Pe 15 august, polițiștii din Ștefănești au oprit în trafic un tânăr de 32 de ani, din Dorohoi. Pentru că mirosea a alcool, oamenii legii i-au cerut să fie testat cu etilotestul, însă acesta a refuzat.

Dus la spital pentru recoltarea de probe biologice, șoferul a refuzat și această procedură.

El este acum cercetat penal pentru refuz de prelevare de mostre biologice.


Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

FOTO: Accident la Corni! O mașină s-a răsturnat în șanț

Publicat

foto: accident la corni! o mașină s a răsturnat în șanț

Publicitate

Accident rutier la Corni – o mașină s-a răsturnat în șanț

 

Un accident rutier s-a produs noaptea trecută, în localitatea Corni. În eveniment a fost implicat un singur autoturism.

 

La fața locului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului Botoșani, cu o autospecială de stingere, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD.

 

Publicitate


Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe