ACTUALITATE
VIDEO: Premierul Nicolae Ciucă a întâmpinat-o la Alba Iulia pe Elisa Ferreira, comisar european pentru Coeziune și Reforme
Premierul Nicolae Ciucă a întâmpinat-o la Alba Iulia pe Elisa Ferreira, comisar european pentru Coeziune și Reforme. Orașul găzduiește miercuri un eveniment extrem de important pentru România: semnarea acordului de 31 de miliarde euro cu Comisia Europeană.
În baza acestui acord, România va beneficia, în perioada 2021-2027, de resurse financiare pentru dezvoltare durabilă, alocate de la nivel european și național, în valoare totală de peste 45 miliarde euro.
Acordul de Parteneriat dintre Comisia Europeană și România acoperă finanțarea politicii de coeziune...
Citește mai mult pe Alba24.ro
ACTUALITATE
Tragedie la Viișoara: O femeie de 86 de ani a murit după ce anexa în care locuia a fost mistuită de flăcări
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Caz soluționat de Tribunalul Botoșani, inclus de Poliția Română în raportul național al urmăririlor din categoria MOST WANTED
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Peste 12.000 de copii din Botoșani vor beneficia de Programul „Masă Sănătoasă” și în 2026
Citește mai mult pe Botosani24.ro
...
Citește mai mult pe Botosani24.ro
