Connect with us

EVENIMENT

VIDEO: Preot reţinut pentru tentativă de omor, după ce a lovit intenţionat cu maşina pieton

Publicat

preot

Un preot din Piteşti a fost reţinut, marţi, sub acuzaţia de tentativă de omor, după ce a lovit intenţionat cu maşina un pieton care traversa strada regulamentar, după ce înainte se certase cu acesta, scrie Info Trafic 24.

Potrivit reprezentanţilor IPJ Argeş, un bărbat de 42 de ani din Piteşti a fost reţinut, fiind bănuit de tentativă de omor,.

„Din cercetări, poliţiştii au stabilit că marţi, 1 octombrie 2019, bărbatul ar fi lovit, în urma unui conflict spontan, în mod intenţionat, cu maşina un bărbat de 33 de ani, care se angajase în traversarea străzii pe marcajul pietonal”, a transmis Poliţia Argeş.

Sursa: Info Trafic 24

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Incident violent la Turda. Tânăr de 26 de ani, arestat preventiv după ce și-a bătut și sechestrat un cunoscut

Publicat

bataus arestat.jpg






Un tânăr de 26 de ani din Turda a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, fiind acuzat de lovire sau alte violențe și lipsire de libertate.

Tânărul, care era deja sub control judiciar a fost arestat pentru 30 de zile.

A bătut și sechestrat un cunoscut

Potrivit anchetatorilor, în noaptea de 9 septembrie 2025, în jurul orei 01:00, tânărul se afla într-un subsol dezafectat al unui imobil din municipiu,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Daniel David, gata să-și depună mandatul: „Dacă moțiunea simplă trece, nu mai am de ce să rămân ministru”

Publicat

daniel david ministru1.jpg






Ministrul Educației, clujeanul Daniel David, spune că nu va mai rămâne în funcție în cazul în care moțiunea simplă depusă de AUR împotriva sa va fi aprobată luni în Parlament.

De altfel, cadrele didactice, care continuă protestele în școli în cer demisia din momentul în care a adoptat măsurile de austeritate.

Daniel David: „Pot să plec liniștit, sistemul a fost salvat”

„Dacă în urma moțiunii…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Analiza RoEM UBB-FSEGA: Măsurile de austeritate au evitat o catastrofă financiară

Publicat

fsega ubb scaled.jpg






Măsurile de austeritate luate de Guvern, deși extrem de criticate și contestate prin proteste, au împiedicat România să ajungă într-o criză majoră de finanțare a datoriei publice, arată analiza Romanian Economic Monitor (RoEM) UBB-FSEGA, proiect al Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor din cadrul UBB Cluj.

„O criză de finanțare ar fi dus la pierderea încrederii creditorilor externi și…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Bombe și un proiectil explozibil descoperite la Florești și Săliște. Intervenție a pirotehniștilor ISU Cluj

Publicat

bomba1.jpg






Zi plină pentru echipajul pirotehnic al ISU Cluj, chemat astăzi la două intervenții de urgență după ce au fost descoperite elemente de muniție rămase neexplodate din cele două războaie mondiale.

Cei care le-au găsit au sunat imediat la 112, iar ISU Cluj atrage atenția că munițiile neexplodate sunt un mare pericol

Bombe și un proiectil găsite în păduri la Cluj

Prima misiune a avut loc în comuna…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe