Connect with us

EVENIMENT

VIDEO: Primul mesaj oficial al președintelui interimar. Care sunt prioritățile lui Ilie Bolojan în mandatul de 3 luni

Publicat

video: primul mesaj oficial al președintelui interimar. care sunt prioritățile

Președintele interimar al României, Ilie Bolojan, a transmis joi, 13 februarie 2025, un mesaj de la Palatul Cotroceni. Într-un mesaj video, Bolojan a prezentat prioritățile și obiectivele mandatului său. 

YouTube videoYouTube video

Vă prezentăm în continuare textul mesajului:

„Dragi români,

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Ciorbă de salată verde cu omletă și afumătură – O rețetă tradițională de primăvară cu gust autentic

Publicat

ciorbă de salată verde cu omletă și afumătură – o

Ciorba de salată verde cu omletă și afumătură este o rețetă tradițională românească, apreciată pentru echilibrul perfect dintre prospețimea legumelor și savoarea intensă a afumăturii. Este un preparat reconfortant, potrivit pentru orice sezon, dar mai ales primăvara, când verdețurile sunt fragede și aromate. Pentru cei care țin post am pregătit și o variantă de post a corbei de salată verde.

Ciorba de salată verde cu omletă și afumătură: Ingrediente

  • 4 bucați…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Românii care au panouri fotovoltaice vor fi PLĂTIȚI lunar pentru energia livrată în rețea

Publicat

panouri fotovoltaice subventie e1591945643490.jpg

Toți cei 200.000 de români care au panouri fotovoltaice vor fi plătiți lunar pentru energia livrată în rețea.

Legea a trecut de comisia pentru industrii din Camera Deputaților, în forma aprobată de Senat. Aceasta urmează să fie votată în plen. Momentan, cei care au panouri fotovoltaice instalate primesc bani o data la doi ani pentru surplusul neutilizat, scrie Fanatik.

Românii care au panouri fotovoltaice vor fi PLĂTIȚI lunar pentru energia livrată în…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

4-6 aprilie: PlantFest la Aiud, târg dedicat producătorilor de pomi fructiferi, arbuști și flori. Informații pentru expozanți

Publicat

4 6 aprilie: plantfest aiud, târg de primăvară pentru iubitorii de

În perioada 4 – 6 aprilie 2025, în Piața Cuza Vodă din municipiul Aiud se va organiza evenimentul PlantFest, primul târg dedicat producătorilor de pomi fructiferi, arbuști, flori și material săditor.

Pentru a putea participa în cadrul acestui eveniment în calitate de expozant, trebuie să completați un formular pe care îl găsiți pe site-ul www.aiud.ro și pe pagina de Facebook a Primăriei Municipiului Aiud.

De asemenea, formularul poate fi completat și la sediul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

O tânără de 26 de ani din Straja, reținută și trimisă după gratii. A fost condamnată pentru evadare

Publicat

un bărbat din ighiu a ajuns după gratii. pentru ce

O femeie de 26 de ani din Straja a ajuns după gratii. Aceasta a fost condamnată la executarea unei pedepse privative de libertate de 4 luni și 688 zile (dintr-o pedeapsă anterioară), pentru săvârșirea infracțiunii de evadare.

Potrivit IPJ Alba, la data de 20 martie 2025, polițiștii Secției 2 de Poliție Rurală Vințu de Jos au depistat și reținut o femeie de 26 de ani, din localitatea Straja, județul Alba, care este posesoarea unui mandat de executare a pedepsei închisorii,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe