Connect with us

EVENIMENT

VIDEO: Șapte persoane, dintre care patru copii, au fost rănite într-o tamponare ÎN LANȚ, pe DN 28, la intrarea în Iaşi

Publicat

YouTube video

Trei autoturisme au fost implicate joi într-o tamponare în lanţ pe DN 28, la intrarea în Iaşi, în zona localităţii Leţcani, în maşini aflându-se şapte persoane, printre care patru copii, au informat reprezentanţii SMURD Iaşi.

Coordonatorul SMURD Iaşi, Diana Cimpoeşu, a informat că la locul accidentului au fost trimise un echipaj de terapie intensivă mobilă, un echipaj de prim-ajutor şi o ambulanţă cu asistent. Toate victimele sunt conştiente, iar echipajele medicale urmează să stabilească dacă vor fi transportate la spital.

La faţa locului s-au deplasat şi echipaje ale poliţiei. Din primele cercetări se pare că accidentul s-a produs din cauza nepăstrării distanţei dintre maşini. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Locuitorii din Mărișel, fără apă mai multe săptămâni. Mai multe haine au fost îndesate în conductă

Publicat

conducta apa marisel 2.jpg






Un incident grav a afectat alimentarea cu apă potabilă din comuna Mărișel, unde persoane necunoscute au introdus intenționat haine în conducta de aducțiune a apei.

După săptămâni de muncă și verificări, problema a fost identificată complet, iar rețeaua a fost realimentată începând de duminică dimineața, a anunțar primarul.

Haine îndesate în conductă, debitul de apă aproape blocat

Primarul comunei...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO-VIDEO: Protest pentru reforma justiției, la Alba Iulia. Mai mulți cetățeni au ieșit în fața Prefecturii

Publicat

foto video: protest pentru reforma justiției, la alba iulia. mai mulți

Un protest pentru reforma justiției are loc duminică, de la ora 17:00, la Alba Iulia. Mai mulți cetățeni au venit în fața Prefecturii pentru a susține o justiție independentă. 

Oamenii au afișat pancarte cu mesajele: „Justiție nu obediență”, „Justiția aparține poporului”, „Vrem judecători independenți”, „Fără politică în justiție”, „Legea e pentru toți”, „Democrația nu se negociază”, „Poți să furi în România / Se rezolvă, sună Lia”.

YouTube videoYouTube video

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Stadiul lucrărilor pe Autostrada A1 Lugoj-Deva, secțiunea Margina-Holdea. Se lucrează inclusiv în 31 decembrie și 2-3 ianuarie

Publicat

stadiul lucrărilor pe autostrada a1 lugoj deva, secțiunea margina holdea. se lucrează

Stadiul lucrărilor pe tronsonul Margina - Holdea de pe Autostrada A1 Lugoj - Deva a ajuns la aproape 50%, la finalul anului 2025. Constructorii vor lucra inclusiv în zilele de 31 decembrie și 2 - 3 ianuarie, anunță Direcția Regională Drumuri și Poduri (DRDP) Timișoara.

Lotul de 9 km între Margina și Holdea va permite circulația completă pe autostradă, de la Boița (județul Sibiu) - Sebeș (județul Alba) la Nădlac II.

Bucata de autostradă Margina-Holdea, în lungime de 9,13...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Romsilva: Populația poate cumpăra lemn pentru foc prin intermediul unui magazin online. Prețurile pentru un metru cub

Publicat

romsilva: populația poate cumpăra lemn pentru foc prin intermediul unui

Populația poate achiziționa, începând din acest an, lemn pentru foc prin magazinul online romsilva.store, simplificând astfel accesul la această resursă și procesul de achiziție, potrivit informațiilor furnizate de Regia Națională a Pădurilor - Romsilva.

„Anul acesta am reușit, în premieră să creăm un magazin online pe care sper să-l utilizeze de acum cât mai multă lume. Este un magazin online prin care vrem să promovăm și să vindem masa lemnoasă către populație. Se...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe