EVENIMENT
VIDEO. Tânăra electrocutată în Gara Cluj-Napoca, în stare GRAVĂ, cu arsuri. Dusă cu un avion SMURD la Timișoara
Tânăra de 20 de ani, electrocutată sâmbătă dimineață după ce s-a urcat împreună cu prietenul ei pe un tren din Gara Cluj-Napoca, a suferit arsuri și a fost transportată cu un avion SMURD de la Cluj-Napoca la Timișoara, la Clinica de mari arși.
IGSU a anunțat că avionul SMURD Learjet 1123 a executat o misiune pentru salvarea vieții tinerei cu arsuri prin electrocuție, aflată în stare gravă.
Tânăra electrocutată în Gara Cluj-Napoca, în stare GRAVĂ, cu arsuri. Dusă cu un avion SMURD la Timișoara
”Tânăra a fost preluată de la Cluj-Napoca, transferată de urgență și predată în siguranță medicilor de la o unitate spitalicească din Timișoara, pentru continuarea investigațiilor medicale și acordarea tratamentului necesar.
Pe tot parcursul zborului, tânăra a fost asista de o echipă medicală asigurată de UPU-SMURD București”, a arătat IGSU.
Tânăra de 20 de ani, electrocutată sâmbătă dimineață după ce s-a urcat împreună cu prietenul ei pe un tren din Gara Cluj-Napoca, a suferit arsuri și a fost transportată cu un avion SMURD de la Cluj-Napoca la Timișoara, la Clinica de mari arși.
IGSU a anunțat că avionul SMURD Learjet 1123 a executat o misiune pentru salvarea vieții tinerei cu arsuri prin electrocuție, aflată în stare gravă.
Tânăra electrocutată în Gara Cluj-Napoca, în stare GRAVĂ,…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO: ACCIDENT grav la Unirea. O femeie de 81 de ani a fost lovită de un tren. A fost transportată cu elicopterul SMURD la spital
O femeie în vârstă de 81 de ani a fost lovită de un tren luni dimineața, în jurul orei 10:30, în zona haltei Unirea.
La locul accidentului au intervenit o ambulanță SAJ de la Ocna Mureș, o ambulanță SMURD de terapie intensivă mobilă (TIM) de la Alba Iulia și un elicopter SMURD.

Potrivit unor surse, victima, o femeie în vârstă de 81 de ani, a suferit mai multe traumatisme și a fost transportată cu elicopterul la…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Polițiștii din Blaj și Jidvei, la vânătoare de vitezomani. Câți soferi au rămas fără permis
Polițiștii din Blaj și Jidvei au organizat o acțiune cu efective mărite pentru combaterea excesului de viteză și creșterea siguranței traficului rutier.
Potrivit IPJ Alba, la data de 14 decembrie 2025, în intervalul orar 14.00 – 19.00, polițiștii rutieri din municipiul Blaj, împreună cu polițiștii Secției 5 de Poliție Rurală Blaj și cei ai Secției 6 de Poliție Rurală Jidvei, au organizat o acțiune, cu efective mărite, pe DN 14 B – DJ 107.
Au fost constatate 26 de…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Bărbat de 35 de ani din Gherla, dispărut de acasă. Poliția și familia cere sprijinul populației pentru a-l găsi
Polițiștii din Gherla desfășoară verificări pentru a găsi un bărbat în vârstă de 35 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliu sîmbătă, 13 decembrie, și nu a mai revenit.
Dispariția a fost sesizată autorităților în seara zilei de duminică, iar oamenii legii fac apel la cetățenii care pot oferi orice informație care ar putea ajuta la găsirea acestuia.
Tânăr din Gherla, dat dispărut
Florin…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
REVELION 2025-2026 la Alba Iulia: Spectacol de artificii în Piața Cetății, în noaptea dintre ani
Cerul municipiului Alba Iulia va fi luminat de un foc de artificii în noaptea dintre ani. Mai exact, municipalitatea va organiza ca în fiecare an, în Cetatea Alba Carolina, un foc de artificii în noaptea de Revelion.
Localnicii și turiștii care se vor afla în Alba Iulia, în data de 31 decembrie vor putea sărbători trecerea dintre ani în Cetate.
Din zona Palatului Copiilor la ora 00.00, la trecerea din 2025 în 2026 va fi lansat un foc de artificii. Ca de obicei, focul de…
Citește mai mult pe Alba24.ro




