Connect with us

EVENIMENT

Vladimir Putin, mesaj în miezul nopții după moartea Reginei Elisabeta a II-a. Ce a spus președintele rus

Publicat

vladimir putin, mesaj în miezul nopții după moartea reginei elisabeta

Președintele rus Vladimir Putin a transmis, joi seară, condoleanțe Casei Regale britanice, după moartea Reginei Elisabeta a II-a, spunând că este o „pierdere ireparabilă”.

Mesaj adresat regelui Charles

Într-un mesaj adresat lui Charles, noul rege al Marii Britanii, Putin a spus că Regina Elisabeta a II-a „s-a bucurat pe bună dreptate de dragostea și respectul supușilor săi, precum și de autoritate pe scena mondială”.

El a adăugat: „Vă doresc curaj și reziliență în fața acestei pierderi dificile și ireparabile. Vă rog să transmiteți sincere condoleanțe și sprijin membrilor familiei regale și întregului popor al Marii Britanii”, potrivit Reuters.

Și președintele ucrainean, Volodimir Zelenski a transmis un mesaj de condoleanțe din partea poporului ucrainean.

„În numele poporului, transmitem...

Citește mai mult pe impact.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Doi bărbați din Alba, trimiși în judecată pentru trafic de droguri. Unul dintre ei a vândut chiar într-un centru de recuperare

Publicat

o rețea care vindea droguri copiilor din alba iulia, destructurată

Doi bărbați au fost trimiși în judecată de procurorii DIICOT Alba Iulia pentru trafic de droguri. În data de 14 ianuarie 2026, dosarul a trecut de stadiul de măsuri și excepții de cameră preliminară. Mai exact judecătorii Tribunalului Alba au admis rechizitoriul întocmit de procurori. 

Din câte se pare activitatea celor doi pe linia traficului de droguri a fost documentată de procurorii DIICOT Alba Iulia din anul 2022 și până în 2025. 

În mare parte cei doi vindeau droguri...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

CFR Cluj câștigă cu 1-0 împotriva Oțelului Galați și se impune în Gruia. Oaspeții, în inferioritate numerică

Publicat

cfr cluj scaled.jpg






CFR Cluj a obținut o victorie importantă în fața echipei Oțelul Galați, scor 1-0, în etapa a 22-a din Superliga României. Partida, desfășurată pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Gruia, a fost marcată de un început rapid al gazdelor și de o perioadă în care oaspeții au evoluat în inferioritate numerică.

Golul de deschidere al meciului a venit în minutul 3, când atacantul Andrei Păun a...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Cât dăm la o nuntă în 2026? Ce preferințe au mirii și miresele din Alba. Ce spun organizatorii de nunți despre tendințe

Publicat

condamnat după ce a provocat o bătaie la o nuntă,

Cât dăm la o nuntă în 2026? Întrebarea celor care știu că vor avea de mers la nunți în acest an și vor să își facă un buget. Reporterii alba24.ro au căutat și au găsit un răspuns la întrebare.

Un răspuns pe alocuri previzibil: În primul rând darul s-a mărit. Adică vom pune în plic mai mult decât în anii precendenți. Răspunsurile la întrebările despre nunți în 2026 au fost date de cei implicați direct în ”lumea nunților” din Alba.

Giulia Sturza este event...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Un bărbat de 54 de ani din Cluj, dat dispărut, a fost găsit spânzurat într-un cimitir. A plecat de acasă după decesul mamei

Publicat

barbat disparut dej e1768727783817.jpeg






Un bărbat în vârstă de 54 de ani a fost găsit decedat într-un cimitir din municipiul Dej, la câteva zile după ce familia l-a dat dispărut.

Potrivit surselor Cluj24, bărbatul a fost descoperit lângă mormântul fratelui său. Apropiații spun că acesta era profund afectat de pierderea mamei sale, decedată în urmă cu câteva zile, și nu a reușit să facă față dureroasei pierderi.

Bărbatul a plecat de...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe