EVENIMENT
Vreme extrem de schimbătoare în toată țara. De la codul galben de ceață și polei, la temperaturi neobișnuite
Meteorologii au făcut un anunț surprinzător. După ce, în ultimele zile, valorile arătate de termometre au început să scadă, apropiindu-se de cele normale pentru lunile de iarnă, vom avea parte de vreme schimbătoare în toate regiunile țării. Potrivit specialiștilor de la ANM, după codul galben de ceață și polei urmează un nou episod cu temperaturi neobișnuite.
Cod galben de ceață și polei
Weekendul 14-15 ianuarie 2023 se încheie cu un cod galben de ceață și polei emis de specialiștii de la Administrația Națională de Meteorologie.
Potrivit ANM, avertizarea meteo intră în vigoare duminică, de la ora 13:00 și va fi valabilă până la ora 17:00. Zonele vizate sunt:
- Zona joasă a județului Bacău , respectiv zona localităților: Bacău, Onești, Buhuși, Sascut, Balcani, Poduri, Răcăciuni, Helegiu,...
Citește mai mult pe impact.ro
EVENIMENT
Dominic Fritz pierde procesul în care ANI îl acuză de conflict de interese. Primarul anunță că face apel: „Nu plec”
Primarul Dominic Fritz a reacționat dur după ce Curtea de Apel Timișoara a respins cererea sa de anulare a raportului Agenției Naționale de Integritate (ANI), care îl declarase incompatibil și în conflict de interese administrativ.
Edilul anunță că va continua lupta în instanță și va contesta decizia la Înalta Curte de Casație și Justiție (ÎCCJ).
„Sunt cu capul sus. Nu am nimic ce să-mi reproșez”,...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Șoc pentru cei viitorii studenți ai UBB. Taxele ar urma să fie majorate masiv. Programul de master de 10.000 de lei
Studenții Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca ar putea fi loviți din toamna acestui an de majorări semnificative ale taxelor de școlarizare și de admitere.
Pe masa Senatului UBB s-ar afla propuneri care vizează creșteri consistente ale costurilor pentru facultăți, atât la nivel de licență și masterat, cât și pentru doctorat, potrivit informațiilor Cluj24.ro.
Votul, luni, în timpul...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
UPDATE
PSD Cluj a reacționat la mesajul transmis de PNL Cluj.
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Ioan Ovidiu Sabău rupe tăcerea după scandalul Bergodi–Cordea și vorbește despre realitatea dură din fotbal: Te faci că n-auzi
La doar trei zile după scenele tensionate care au zguduit lumea fotbalului românesc, incidentul dintre Cristiano Bergodi și Andrei Cordea continuă să stârnească reacții puternice.
Ioan Ovidiu Sabău, fostul antrenor principal al „Șepcilor Roșii”, a comentat episodul și a oferit o perspectivă echilibrată asupra conflictului, evitând să arate cu degetul spre vreunul dintre cei implicați.
Tehnicianul în...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
