EVENIMENT
Vremea la extreme. Încă o alertă Cod roșu de vânt puternic la munte, în trei județe
Administrația Națională de Meteorologie a emis un nou Cod roșu de vânt puternic, valabil până la ora 23.00 la altitudini de peste 1800 de metri, în trei județe.
Avetizarea este în vigoare până la ora 23.00 la munte în județele Argeş, Prahova și Dâmboviţa.
Se anunță intensificări temporare ale vântului, cu rafale de peste 145 - 150 km/h, spulberând zăpada și determinând semnificativ scăderea vizibilității.
Până la ora 23.00 se anunță Cod galben de vânt puternic și în Harghita, Olt, Dolj și Mehedinţi, cu rafale de 55 - 65 km/h.
14-01-2022 ora 19:00 până la : 14-01-2022 ora 23:00
Totodată, în Maramureş, Cluj, Sălaj, Satu Mare și Bistriţa-Năsăud meteorologii anunță burniţă care va favoriza trecător depuneri de polei. Avertizarea Cod galben e în vigoare până la ora 23.00. MEDIAFAX
Citește Romania24.ro pe Google News
EVENIMENT
Piezișă, „strada petrecerilor”, intră în modernizare. Consiliul Local Cluj-Napoca a aprobat proiectul de peste 11 milioane lei
Strada Piezișă, una dintre cele mai vibrante și frecventate zone din Cluj-Napoca, va intra oficial într-un amplu proces de modernizare. Consiliul Local a aprobat miercuri proiectul care prevede transformarea completă a arterei din zona campusului Hașdeu într-o zonă pietonală modernă, cu acces auto limitat și infrastructură refăcută din temelii.
Investiția se ridică la peste 11,3 milioane de lei cu TVA și va...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
FOTO. Accident grav la Fundătura. Femeie scoasă dintre fiarele contorsionate de pompieri. Alte 2 persoane duse la spital
Un accident rutier grav, în care au fost rănite trei persoane, a avut loc miercuri la Fundătura.
Două autoturisme au fost implicate, iar o femeie a rămas încarcerată, fiind nevoie de intervenția echipelor de descarcerare.
Femeie de aproximativ 70 de ani, extrasă din mașină cu echipamente speciale
Pompierii din cadrul Punctului de Lucru Gherla, echipaje SMURD și ambulanțe au ajuns la locul accidentului....
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Câteva zeci de clujeni au ieșit din nou să protesteze împotriva corupției din Justiție: „Demisia Savonea”
În jur de 70 de clujeni au ieșit, miercuri, din nou în stradă pentru a protesta împotriva „corupției din justiție”.
Oamenii, în număr mult mai mic decât în weekend, cer din nou demisia președintei Înaltei Curți de Casație și Justiție, Lia Savonea, dar și a ministrului Cătălin Predoiu și a șefului Direcției Naționale Anticorupție.
Un nou protest la Cluj împotriva corupției din justiție
În...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Femeie de 90 de ani, dispărută din Cluj-Napoca. Familia o caută. Sunați la 112 dacă o vedeți
Poliția municipiului Cluj-Napoca solicită sprijinul cetățenilor pentru găsirea unei femei în vârstă de 90 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit.
Dispariția a fost semnalată în cursul zilei de 17 decembrie.
Femeie de 90 de ani dispărută la Cluj-Napoca
Potrivit polițiștilor, BASSETTI VIORICA a părăsit locuința din municipiul Cluj-Napoca în data de 17 decembrie, în jurul orei...
Citește mai mult pe Cluj24.ro


