EVENIMENT
Autoturism ieșit în decor, în județul Mureș. O victimă în stare critică
Un accident rutier a avut loc, sâmbătă seară în municipiul Târnăveni din județul Mureș. Din primele date, șoferul unui autoturism a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a ieșit cu mașina în afara drumului. O persoană a fost grav rănită.
Potrivit ISU Mureș, pompierii au asigurat măsurile PSI la un accident rutier produs în municipiul Târnăveni, la ieșire spre localitatea Seuca.
Este vorba despre un autoturism care a părăsit partea carosabilă.
Citește și Accident cu o victimă într-o localitate din Mureș: Impact între o autoutilitară și un autoturism. Trafic BLOCAT
Accident la ieșire din Târnăveni, Mureș: Două persoane implicate, una în stare gravă
În interior se afla două victime, una dintre ele, în stare gravă a fost preluată și transportată de către echipajului medical SMURD.
Circulația este blocată pe un singur sens de mers.
Conform sursei citate, la fața locului au intervenit pompierii militari din Detașamentul Târnăveni.
Stire in actualizare
Boboteaza 2026. Pe 6 ianuarie, ziua în care credincioșii celebrează una dintre cele mai importante sărbători creștine, de purificare și reînnoire sufletească, preoţii sfinţesc apele, iar cei care se stropesc sau se îmbăiază în apa sfinţită sunt protejaţi de rele şi boli.
Există numeroase tradiții și superstiții pentru această zi, printre acestea se numără și recomandarea să nu te speli pe cap sau să speli haine, pentru că „se spurcă apele”.
În ziua de...
Citește mai mult pe Alba24.ro
CFR Cluj a postat un mesaj de mulţumire fostului său atacant, Louis Munteanu, după ce acesta a plecat la un club din SUA.
28 de goluri marcate de Louis Munteanu
„Cluburile CFR 1907 Cluj și D.C. United au ajuns la un acord pentru transferul definitiv al atacantului Louis Munteanu la formația din Statele Unite ale Americii. Ajuns în Gruia în vara anului 2024, Louis și-a confirmat rapid valoarea în...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Aproape 9.200 de locuințe din Alba nu au curent electric. Situația s-a agravat de la ultima raportare a autorităților
Autoritățile din Alba au anunțat că aproape 9.200 de locuințe din județ nu au curent electric din cauza viscolului. În ciuda unui număr foarte mare de echipe ale DEER Alba, aflate în teren, situația s-a înrăutățit față de ora 15:00.
Dacă la ora 15:00, numărul locuințelor rămase fără energie electrică era de 8.791, la ora 18:00, era deja vorba despre 9.196, cu toată intervenția zecilor de echipe aflate pe teren.
Șeful DSU, Raed Arafat, a anunțat că echipele de...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Sediul noii direcții regionale a Romsilva ar putea ajunge la Alba Iulia, la insistențele lui Florin Roman. Conflict între liberali
Sediul noii direcții regionale a Romsilva ar putea ajunge la Alba Iulia. Subiectul a încins atmosfera între liberalii din cele trei județe, potrivit surselor Alba24.
Inițial, în proiectul de reorganizare, sediul regiunii era la Hunedoara, însă deputatul liberal de Alba, Florin Roman, a insistat ca sediul să fie la Alba Iulia și ar fi reușit să schimbe decizia la Ministerul Mediului.
Astfel, în proiectul de reorganizare aflat în circuit de avizare, sediul noii regiuni silvice...
Citește mai mult pe Alba24.ro
