Connect with us

ACTUALITATE

Doi PUI de cățel au fost ADOPTAȚI cu ajutorul unei CLUJENCE. Poza care a făcut MINUNI

Publicat

278380874 507413000841108 6360672504656946754 n e1650071708911.jpg

Krisztina Ajtai, fotografa care a dat naștere proiectului Petsonality din Cluj-Napoca, ține ședințe foto caritabile cu scopul de a găsi o familie pentru animalele străzii. Doi căței au fost adoptați săptămâna aceasta datorită ei.

„Aceste 2 suflete au fost găsite azi pe câmp și au <<cazare>> doar pentru această noapte. Am fugit cu ei la studio ca să le fac fotografii cât mai frumoase, pentru că merită. Se caută URGENT foster sau se dă în adoptie responsabilă”, a anunțat Krisztina la începutul săptămânii pe pagina de Facebook, atașând poza cu cei doi băieței și rugând urmăritorii să distribuie mai departe cazul.

În mai puțin de 2 zile, unul dintre aceștia a fost adoptat, urmând ca vineri, să se bucure și fratele său de o familie.

May be an image of dog

May be an image of dog

Inginer de meserie și fotograf în timpul liber, Krisztina e o iubitoare de animale care se folosește de pasiunea sa pentru a ajuta necuvântătoarele.

De multe ori, acestora li se găsește un adăpost cu greu din cauza pozelor mai puțin estetice, dar prin ședințele foto, clujeanca reușește să pună capăt suferinței animalelor străzii, găsindu-le un stăpân.

Cei care vor să o susțină, ajutând implicit animalele abandonate, pot solicita programări aici.

Urmărește știrile Cluj24.ro pe Google News

 

Vezi mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Investiție la Darabani: Două milioane de euro pentru modernizarea clădirii Primăriei

Publicat

investiție la darabani: două milioane de euro pentru modernizarea clădirii

Publicitate

Primăria orașului Darabani a lansat licitația pentru modernizarea și reabilitarea sediului administrativ, valoarea totală estimată a lucrărilor fiind de aproximativ 10,33 milioane lei, aproximativ 2 milioane de euro.

Proiectul beneficiază de finanțare prin Programul Operațional Regional (POR), completată cu resurse proprii ale bugetului local al orașului Darabani.

Conform anunțului publicat pe platforma electronică de achiziții publice (SEAP),…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Doi bărbați reținuți pentru furturi cu fețele acoperite în stațiile peco din Botoșani: Percheziții în județul Suceava

Publicat

doi bărbați reținuți pentru furturi cu fețele acoperite în stațiile

Publicitate

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reținut doi bărbați, în vârstă de 37 și 39 de ani, din județul Suceava, cercetați pentru furt calificat și tentativă la furt calificat.

Aceștia sunt acuzați că, în perioada 1-5 august 2024, au pătruns ilegal în două stații peco din comuna Hudești și comuna Vârfu Câmpului, având fețele acoperite.

Din incinta acestora, suspecții ar fi sustras peste 300 de pachete de țigarete…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Simularea Evaluării Naționale 2025: Luni, 17 martie, proba de Limba și literatura română. Modele de subiecte pentru elevi

Publicat

de ce nu sunt plătiți profesorii pentru simulările examenelor naționale

Publicitate

Elevii de clasa a VIII-a vor susține, începând de luni, 17 martie, simularea Evaluării Naționale 2025, prima probă fiind cea la Limba și literatura română. Conform calendarului stabilit de Ministerul Educației, testările se vor desfășura până miercuri, 19 martie, iar rezultatele vor fi comunicate pe 31 martie.

Simularea Evaluării Naționale 2025 se va desfășura conform unor programe specifice, publicete de Ministerul Educației pe 4 februarie….

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Acțiune de amploare pentru prevenirea violenței stradale și menținerea ordinii publice în Botoșani

Publicat

acțiune de amploare pentru prevenirea violenței stradale și menținerea ordinii

Publicitate

Polițiștii din cadrul Serviciului de Ordine Publică și Serviciului Rutier, alături de jandarmi, au desfășurat o acțiune amplă pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență, vizând menținerea siguranței publice în județul Botoșani.

Operațiunea a avut loc în intervalul orar 19:00-22:00, acoperind zonele cu aglomerări de persoane, localurile publice și arterele rutiere din apropierea acestora. În cadrul verificărilor, au fost…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe