Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Captură de droguri în Maramureș. Unde au găsit oamenii legii peste 7 kilograme de cannabis

Publicat

mmm

Poliţiştii și procurorii au făcut mai multe percheziții și au găsit cantități mari de droguri.

În perioada 5 – 6 aprilie a.c., polițiștii din Cluj-Napoca și procurorii DIICOT Maramureș au desfășurat o acțiune privind săvârșirea infracțiunilor de trafic de droguri de risc și trafic de droguri de mare risc, în județul Maramureș, fiind efectuate 7 percheziții domiciliare, 4 percheziții auto și o prindere în flagrant delict.

m

6 persoane au fost conduse la audieri.

În urma perchezițiilor, au fost descoperite și ridicate 25 de grame de cocaină, aproximativ 7,2 kilograme de cannabis, 410 comprimate conținând MDMA, bani și alte obiecte care au legătură în cauză.

mm

 

Două persoane bănuite au fost reținute, pentru 24 de ore.

mmm

Ulterior, a fost luată măsura arestării preventive, pentru 30 de zile, față de o persoană și a controlului judiciar, pentru 60 de zile, față de cealaltă.

Citește Romania24.ro pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO: Prefectul Clujului, Maria Forna, dă vestea de pe șantier. Când va fi gata Drumul Expres Tureni

Publicat

maria forna drum tureni2.jpg

Prefectul județului Cluj, Maria Forna, a efectuat marți o vizită pe șantierul Drumului Expres Tureni, pentru a evalua în teren stadiul lucrărilor de execuție ale proiectului rutier.

Drumul Expres Tureni va face legătura între Autostrada A3, în zona Turda și Drumul Național DN1 în zona Tureni, și va facilita mobilitatea în județ

Termen clar pentru Drumul Expres Tureni: partea carosabilă, gata la 1 iulie 2025

Alături de prefrectul Clujului, pe șantier s-au aflat…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Bărbat de 62 de ani din Câmpenești dispărut fără urmă. Poliția cere sprijinul populației

Publicat

disparut 11.jpg

Un bărbat din Câmpenești, județul Cluj, care a dispărut de acasă, luni, 2 iunie, este căutat de familie.

Polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Apahida au fost sesizați marți, în jurul orei 14:30, despre dispariția lui Sorin Bobu, în vârstă de 62 de ani, din localitatea Câmpenești.

Bărbat de 62 de ani din Câmpenești dispărut fără urmă

Conform informațiilor furnizate de autorități, bărbatul ar fi plecat voluntar de la acasă în data de 2…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

„Chinurile facerii” unui nou guvern nu au afectat evoluția leului. Euro stă de două săptămâni la 5,05 lei

Publicat

euro pixabay e1656523156731.jpg

Euro stagnează, iar asta pentru că piața este încă optimistă după victoria președintelui Nicușor Dan.

Optimismul, arată analistul economic clujean Radu Georgescu, se datorează posibilității ca, conform Bloomberg, Uniunea Europeană să acorde viitorului guvern un răgaz pentru a introduce măsuri menite să reducă deficitul bugetar.

„Chinurile facerii” unui nou guvern nu au afectat evoluția leului

Totodată, arată economistul clujean, Matei Kubinschi, oficial…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

INSP: Cazurile de COVID-19, în CREȘTERE cu 108,3% în ultima săptămână

Publicat

test covid antigen e1641801760608.jpg

Marți, Institutul Național de Sănătate Publică (INSP) a informat că, în perioada 26 mai – 1 iunie, au fost înregistrate 125 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS-CoV-2, în creștere cu 108,3% față de săptămâna precedentă.

Potrivit INSP, 43 dintre aceste cazuri noi sunt la pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 90 de zile după prima infectare.

INSP: Cazurile de COVID-19, în CREȘTERE cu 108,3% în ultima…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe