Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Mașină răsturnată pe șosea după impactul cu un alt autoturism, în Orșova. O persoană, transportată la spital

Publicat

accident mehedinti orsova

O persoană a fost rănită într-un accident rutier, vineri după-amiază, pe o stradă din municipiul Orșova, județul Mehedinți. S-a produs o coliziune între două mașini, iar din impact, una s-a răsturnat pe șosea.

Potrivit ISU Mehedinți, două echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Orșova au intervenit pentru salvarea victimelor unui accident rutier, produs pe strada Eroilor din municipiul Orșova.

 

CITEȘTE ȘI: FOTO: Mașină răsturnată după impactul cu un cap de pod, în Botoșani. O victimă a rămas blocată în autoturism

 

În accident, au fost implicate două autoturisme, dintre care unul s-a răsturnat.

accident mehedinti orsova1

Două persoane au fost asistate medical, la locul evenimentului, de către paramedicii SMURD, ulterior, o singură victimă, rănită ușor, a fost transportată la Centru de Primiri Urgențe Orșova.

Alte patru persoane implicate în accident nu au necesitat îngrijiri medicale.

accident mehedinti orsova2

Pompierii au asigurat și măsurile de apărare împotriva incendiilor la cele două autoturisme implicate în accident.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Noi finanțări pentru fermieri. Se pot obține până la 3 milioane de euro pentru investiții. Care sunt condițiile

Publicat

sprijin pentru fermierii români. proiectul think tank farm își propune

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) anunță că fermierii și formele asociative pot obține finanțare nerambursabilă de până la 3 milioane de euro.

Este vorba despre sesiunea de depunere on-line a proiectelor pentru intervenția DR-16 Investiții în sectorul legume și/ sau cartofi, finanțată din Planul Strategic PAC 2023 – 2027 (PS 2027).

Aceasta a început în 19 ianuarie și se desfășoară până în 20 martie 2026, ora 16:00.

 

Ce se finanțează

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

UMF Cluj-Napoca a început construcția celui mai mare centru integrat de simulare și cercetare medicală din Sud-Estul Europei

Publicat

centru umf e1769074631253.jpeg






Universitatea de Medicină şi Farmacie (UMF) „Iuliu Hațieganu” Cluj-Napoca a început construcția celui mai mare centru integrat de simulare şi cercetare medicală din Sud-Estul Europei, cu o valoare totală de peste 50 de milioane de euro (255 de milioane de lei).

Rectorul UMF, Anca Buzoianu, a declarat, joi, că scopul proiectului este de a forma medici mai competenți.

”Pentru noi este un moment de bucurie. Va...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Campanie gratuită de colectare a deșeurilor voluminoase și periculoase, în orașe și comune din Alba. Când și unde se pot preda

Publicat

colectare gratuită a deșeurilor voluminoase la alba iulia. unde este

O campanie gratuită de colectare a deșeurilor voluminoase și periculoase se desfășoară în Alba Iulia, Ocna Mureș și comune din județ, în perioada 22 ianuarie - 27 februarie.

Fiecare tip de deșeu va fi colectat separat, în containerele speciale puse la dispoziție de RER Vest.

Deșeurile voluminoase și periculoase nu se depozitează în sau lângă pubelele pentru deșeuri menajere și NU se abandonează în spații publice.

Care sunt deșeurile voluminoase

  • mobilier, comode,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

SPAP Sebeș: 500 de tone de material antiderapant folosit pentru activități de deszăpezire în ianuarie 2026

Publicat

spap sebeș: 500 de tone de material antiderapant folosit pentru

SPAP Sebeș face precizări despre activitățile de deszăpezire efectuate de la începutul anului, în ianuarie 2026.

”Pentru activitățile de deszăpezire efectuate de la începutul anului și până în prezent, acțiuni ce au fost desfășurate atât pe raza Municipiului Sebeș cât și în localitățile aparținătoare acestuia - Lancrăm, Petrești și Răhău, au fost folosite aproximativ 500 de tone de material antiderapant solid și 50 de tone soluție lichidă anti- îngheț.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe