Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Șoferiță rănită după ce s-a răsturnat cu mașina în șanț, pe marginea DN 14, în județul Sibiu

Publicat

O șoferiță a suferit politraumatisme și a ajuns la spital, sâmbătă după-amiaza, în urma unui accident rutier petrecut pe DN 14 Târnava – Copșa Mică, în județul Sibiu. S-a răsturnat cu mașina într-un șanț.

Potrivit IPJ Sibiu, șoferița nu ar fi adaptat viteza la condițiile de drum, a pierdut controlul volanului, s-a izbit cu mașina într-un parapet și s-a răsturnat în afara șoselei, în șanț.

Femeia, de 36 de ani, din Șeica Mică, a fost descarcerată de echipaje SMURD și apoi preluată de ambulanță și transportată la spital.

Avea politraumatisme în urma impactului.

Accidentul s-a petrecut pe DN14, între localitățile Târnava și Copșa Mică, în apropiere de limita județelor Alba și Sibiu.

surse foto: ISU Sibiu, Facebook

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Superafacere pentru „U” Cluj. Thiam renunţă la ultimii bani şi pleacă la FCSB. Gheorghiţă, transferat definitiv

Publicat

thiam u cluj fcsb.jpg






Universitatea Cluj pare că face o afacere foarte bună prin transferul lui Mamadou Thiam (30 de ani) la FCSB.

Atacantul senegalez a fost vândut echipei campioane pe mai mult de 50.000 de euro, cât declara patronul Gigi Becali, suma reală vehiculată fiind între 150.000 şi 200.000 de euro. Universitatea Cluj a confirmat miercuri seara transferul.

Mai mult, în această afacere „U” obține și transferul definitiv…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Suspectul unei tâlhării comise la Sibiu, prins în tren de polițiștii de la Transporturi Feroviare, din Alba

Publicat

suspectul unei tâlhării comise la sibiu, prins în tren de

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi (SJPT) Alba au reușit să identifice și să rețină un bărbat suspect într-o tâlhărie produsă miercuri în municipiul Sibiu.

Potrivit surselor Alba24, autorul ar fi încercat să fugă imediat după comiterea faptei și s-a urcat în trenul InterRegio 2243, spre municipiul Alba Iulia.

El a fost însă depistat și reținut de polițiștii din cadrul SJPT Alba.

Ulterior a fost preluat de polițiștii din cadrul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cluj-Napoca, pe harta globală a studenților. Singurul oraș românesc în topul mondial

Publicat

studenti ubb.jpg






Cluj-Napoca își consolidează poziția pe harta internațională a educației, rămânând singurul oraș din România inclus în clasamentul QS Best Student Cities 2026, potrivit Mediafax.

În total, în clasament au fost incluse peste 150 de orașe, primele zece poziții fiind ocupate de Seul, Tokyo, Londra, Munchen, Melbourne, Sydney, Berlin, Paris, Zurich și Viena.

Orașul de pe Someș a fost clasat pe locul 148, la…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

ANAF intră în ringul nupţial. Cere informații detaliate despre nunți, botezuri, majorate și evenimente corporate

Publicat

nunta scaled e1673606408840.jpg






ANAF a declanșat o măsură surprinzătoare, vizând sectorul serviciilor pentru evenimente: operatorii de locații, inclusiv restaurante, săli de evenimente, centre de conferințe etc.

Operatorii economici sunt obligați să furnizeze date detaliate despre nunți, botezuri, majorate, aniversări și evenimente corporate desfășurate între august și decembrie 2025.

Ce date trebuie transmise către ANAF?

Potrivit…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe