Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Impact între un TIR și o mașină, în Toplița-Harghita. Au fost anunțate trei victime, dintre care una încarcerată

Publicat

Arhivă foto

Un accident rutier a avut loc, miercuri la amiază, în municipiul Toplița din județul Harghita. Trei persoane au fost rănite, dintre care una încarcerată după impactul dintre un TIR și un autoturism.

Potrivit ISU Harghita, accidentul rutier s-a produs în municipiul Toplița.

UPDATE 3: Au fost transportate la spital 3 victime, una de către echipajul SMURD Toplița și alte 2 de către echipajele SAJ.

UPDATE 2: Victima a fost extrasă, conștientă, cu posibile fracturi la membrele inferioare și a fost preluată de un echipaj SAJ.

UPDATE 1: Proprietarii casei de locuit (2 persoane) au suferit atac de panică și au primit îngrijiri medicale la fața locului, refuzând transportul la spital.

Celelalte 2 victime rănite ușor, din autoturismul implicat în accidentul rutier, după acordarea primului ajutor calificat la locul evenimentului, au fost transportate la spital.

În continuare, se lucrează pentru extragerea victimei încarcerate.

În eveniment au fost implicate un autotren și un autoturism.

S-a solicitat în sprijin autospeciala de descarcerare grea din cadrul Detașamentului de Pompieri Gheorgheni, deoarece șoferul autotrenului este încarcerat.

Victima este conștientă și stabilă și i-au fost acordate îngrijiri medicale de către echipajul SAJ.

Alte 2 victime au fost rănite ușor.

Conform sursei citate, la fața locului s-au deplasat  2 echipaje din cadrul Gărzii de Intervenție nr. 2 Toplița, cu o autospecială cu modul de descarcerare, o ambulanță SMURD, precum și un echipaj SAJ.

Circulația este blocată pe un singur sens.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

APIA primește deconturi și documente justificative pentru plăți privind bunăstarea animalelor până în 2 februarie

Publicat

apia primește deconturi și documente justificative pentru plăți privind bunăstarea

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) a anunțat că primește deconturi justificative, până în 2 februarie, de la beneficiarii care și-au asumat angajamente pentru Intervenția DR-06 – „Bunăstarea animalelor”.

Este vorba despre pachetul a) – Plăți în favoarea bunăstării porcinelor și pachetul b) – Plăți în favoarea bunăstării păsărilo.

Până în 2 februarie inclusiv, aceștia pot completa și depune online deconturile justificative...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

INCENDIU la Ocna Mureș. Focul a cuprins o locuință. Pompierii intervin cu două autospeciale

Publicat

incendiu pe raza municipiului aiud: o tigaie uitată pe foc

Un incendiu a izbucnit duminică dimineța în orașul Ocna Mureș. Din primele informații, focul a cuprins o locuință.

Potrivit ISU Alba, Secția de pompieri Aiud intervine pentru stingerea unui incendiu în localitatea Ocna Mureș, strada Memorandumului.

Din informațiile preliminare ar fi vorba despre un incendiu izbucnit la o locuință.

Pompierii intervin cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, un echipaj de prim ajutor. Pentru stingerea incendiului intervine și SVSU...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Eparhia Greco-Catolică de Cluj-Gherla marchează încheierea Anului „Cardinal Iuliu Hossu”

Publicat

anul iuliu hossu 4.jpg






Eparhia Greco-Catolică de Cluj-Gherla va marca încheierea Anului Național „Cardinal Iuliu Hossu” prin celebrarea unei Sfinte Liturghii Arhierești de mulțumire, vineri, 30 ianuarie 2025, de la ora 18.00, în Catedrala „Martirilor și Mărturisitorilor secolului al XX-lea” din Cluj-Napoca.

Sfânta Liturghie condusă de Preafericitul Părinte Claudiu

Sfânta Liturghie va fi celebrată de Preafericitul...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Proiectul revoluționar de la Cluj, lăudat de fostul ministru al Energiei: „Cea mai mare resursă a României sunt oamenii”

Publicat

sebastian burduja.jpg






Proiectul inovator prin care deșeurile municipale din județul Cluj sunt transformate în energie verde revine în atenția publică, după ce fostul ministru al Energiei, Sebastian Burduja, a lăudat realizarea Consiliului Județean Cluj, descriind-o drept „un posibil proiect de țară” și un exemplu al inventivității românești.

Deși inaugurată în urmă cu trei luni, Stația de tratare prin dezintegrare...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe