Connect with us

EVENIMENT

UPDATE Moarte tragică: O grefieră s-a aruncat pe geam, de la etajul 3 al Tribunalului Iași

Publicat

tribunal
sursa foto: wikimedia

Moarte tragică, vineri dimineața, după ce o grefieră de la Tribunalul Iași s-a sinucis, aruncându-se pe geamul instituției unde lucra.

Femeia, care avea în jur de 50 de ani, s-a aruncat de pe geamul Tribunalului Iași, de la etajul 3. Aceasta a fost preluatp de un echipaj medical și transportatp la Spitalul Sfântu Spiridon din Iași. Din păcate, femeia a murit în scurt timp de la producerea tragediei.

Poliţiştii au demarat cercetări în acest caz.

"Am fost sesizaţi prin apel unic de urgenţă 112 cu privire la faptul că o femeie ar fi căzut de la etajul trei al unei clădiri din municipiul Iaşi, iar ulterior aceasta ar fi murit. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de ucidere din culpă. Se continuă cercetările pentru stabilirea întregii situaţii de fapt", a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Iaşi, Ioana Buştiuc.

Surse din rândul anchetatorilor susţin că, înainte de a se arunca pe fereastră, femeia ar fi lăsat un bilet prin care îşi justifica gestul, din care reiese că ar fi avut probleme la locul de muncă.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Autoritățile se pregătesc pentru un episod de iarnă severă în România. Cod portocaliu și galben în aproape toată țara

Publicat

autoritățile se pregătesc pentru un episod de iarnă severă în

Episod de iarnă severă în România: Autoritățile au emis un cod portocaliu de vânt, ninsoare și viscol valabil de duminică, până luni, 29 decembrie, ora 10. Codul este valabil inclusiv în județul Alba. Aproape toată țara este sub cod galben sau portocaliu. 

În intervalul menționat în Carpații Meridionali și de Curbură, la altitudini în general de peste 1.700 de metri, vântul va sufla tare cu rafale de peste 110 - 130 de kilometri la oră, va ninge viscolit, vizibilitatea va...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Beneficiile mersului pe jos după o masă bogată. De ce este important să nu te așezi pe canapea imediat după ce ai mâncat

Publicat

beneficiile mersului pe jos după o masă bogată. de ce

Beneficiile mersului pe jos după o masă bogată: După o masă copioasă, tentația de a te așeza pe canapea este mare.

Totuși, un obicei simplu și accesibil, adică mersul pe jos, poate aduce numeroase beneficii pentru sănătate, mai ales atunci când este practicat la scurt timp după ce ai mâncat.

Chiar și o plimbare de 10–20 de minute poate face o diferență semnificativă.

Îmbunătățește digestia

Mersul pe jos stimulează mișcările naturale ale stomacului și...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Accident rutier între Jidvei și Feisa. Un autoturism a intrat într-un cap de pod

Publicat

accident rutier între jidvei și feisa. un autoturism a intrat

Un accident rutier s-a produs sâmbătă, între localitățile Jidvei și Feisa. Potrivit informațiilor furnizate de ISU Alba, un autoturism a intrat într-un cap de pod.

La fața locului a intervenit Stația de pompieri Blaj, care a asigurat acordarea primului ajutor medical.

Potrivit informațiilor disponibile, nu au fost persoane încarcerate în urma impactului.

Pentru gestionarea situației au fost mobilizate un echipaj de prim ajutor medical, precum și SVSU Jidvei.


Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Chitaristul The Cure, Perry Bamonte, a murit la 65 de ani. Trupa, cap de afiș la Electric Castle în vara lui 2026

Publicat

perry bamonte.jpg






Perry Bamonte, chitaristul și clăparul trupei britanice The Cure, a murit la vârsta de 65 de ani, a anunțat formația pe site-ul său oficial.

Decesul artistului survine înainte ca The Cure să susțină un concert la festivalul Electric Castle, în Cluj la Bonțida, în vara anului 2026.

YouTube videoYouTube video


„O imensă tristețe”

Într-o declarație publicată pe...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe