EVENIMENT
Orarul pentru cinci linii de transport în comun la Arena Naţională, prelungit duminică până la miezul nopţii
Duminică, orarul de circulație pentru cinci linii de transport în comun la Arena Națională va fi extins până la miezul nopții, conform informațiilor furnizate de Asociația de Dezvoltare Intercomunitară pentru Transport Public București - Ilfov (TPBI). Măsura are scopul de a asigura transportul spectatorilor de la meciul dintre FCSB și FCU 1948 Craiova.
Astfel, liniile de tramvai 40 şi 55, linia de troleibuz 86 şi liniile de autobuz 104 şi 335 vor funcţiona duminică până la ora 00:00.
"TPBI a dispus prelungirea programului de circulaţie pentru cinci linii de transport în comun, în scopul de a asigura preluarea spectatorilor de la meciul FCSB - FCU 1948 Craiova, programat duminică, 12 noiembrie 2023, de la ora 21:00, pe stadionul "Arena Naţională", se menţionează în comunicat. Agerpres
EVENIMENT
Mitch Creek (U-BT Cluj) strălucește în EuroCup. Al doilea cel mai valoros jucător al etapei 16
Australianul Mitch Creek, de la campioana României U-BT Cluj, a oferit o prestație impresionantă în etapa a 16-a a Eurocup, reușind să se claseze al doilea pe lista celor mai valoroși jucători ai rundei.
Deși echipa sa a pierdut la limită, scor 99-101, în meciul disputat în Spania, cu BAXI Manresa, performanța individuală a lui Creek nu a trecut neobservată.
Mitch Creek a avut o eficiență aproape perfectă...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
Mandatul de prim-ministru va fi preluat de PSD din primăvara anului viitor, a declarat joi premierul Ilie Bolojan, în cadrul unei întâlniri cu investitori internaționali, întrebat despre perspectivele economice și politice ale României.
Premierul Ilie Bolojan s-a întâlnit joi, la Palatul Victoria, cu o delegație de investitori, reprezentanți ai 13 fonduri de investiții internaționale, coordonată de Bank of...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
FOTO-VIDEO: O femeie a căzut într-o groapă adâncă de 3 metri, săpată pentru lucrări de canalizare, pe o stradă din Alba Iulia
O femeie a căzut joi seara într-o groapă adâncă de circa 3 metri, în care sunt efectuate lucrări la canalizare, pe o stradă din Alba Iulia.
Potrivit ISU Alba, Detașamentul de pompieri Alba Iulia a fost solicitat să intervină pentru extragerea unei persoane, căzută într-o groapă unde sunt efectuate lucrări la canalizare, pe strada Henri Coandă din Alba Iulia.
Femeia, în vârstă de aproximativ 60 ani, a fost extrasă în siguranță din groapa adâncă de aproximativ 3 m de...
Citește mai mult pe Alba24.ro
Președintele României, Nicușor Dan, a declarat că situația de la Ministerul Educației este una dificilă, subliniind că lipsa unui ministru nu este un lucru bun și că preluarea acestui portofoliu reprezintă „un act de curaj”, în contextul problemelor structurale și al subfinanțării cronice din sistem.
Întrebat despre situația de la Ministerul Educației, președintele Dan a spus că nu este un lucru bun...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
