Connect with us

EVENIMENT

Președintele Rusiei, Vladimir Putin, l-a vizitat pe Marius Vizer!

Publicat

sursa foto: www.eBihoreanul.ro

Omul de afaceri de origine română Marius Vizer a fost vizitat, miercuri, la sediul Federației Internaționale de Judo (IJF) pe care o conduce, de preşedintele Federaţiei Ruse, Vladimir Putin, aflat la Budapesta, anunță eBihoreanul.ro.

Conform sursei citate, Putin este un mare pasionat al acestui sport și este și preşedinte onorific al federaţiei internaţionale.

Printre temele abordate în cadrul întâlnirii din Capitala Ungariei s-au numărat evoluţia şi modernizarea judoului, modul în care acest sport a ajuns să aibă un impact major asupra vieţii a milioane de oameni de pretutindeni, preşedintele rus arătându-se preocupat despre schimbările prin care judoul a trecut în ultimii ani şi felicitându-l pe Vizer, originar din Bihor, pentru dinamismul pe care l-a imprimat activităţii sportive.

„Din momentul în care aţi fost ales preşedinte al IJF, au fost foarte multe schimbări pozitive în judo. Schimbările din regulamente şi numeroasele competiţii noi au făcut acest sport mai atractiv. Judoul a început să devină un sport global. Aţi adus judoul la cel mai înalt nivel, creând oportunităţi pentru sportivi. De aceea, în numele tuturor fanilor judoului, doresc să vă mulţumesc pentru munca dumneavoastră”, i-a spus Vladimir Putin lui Marius Vizer.

Află mai multe detalii ale vizitei și vezi galerie foto în articolul „Vizer, vizitat de Putin: Preşedintele Rusiei a mers la sediul Federaţiei Internaţionale de Judo. Vezi ce i-a spus românului (FOTO)

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Șeful DSU, Raed Arafat, despre timpii de așteptare din UPU: Nu este ”un fast-food medical”

Publicat

arafat.jpg






Șeful Departamentului pentru Situații de Urgență (DSU), Raed Arafat, susține că o secție de primiri urgențe (UPU) nu este ”un fast-food medical”, unde pacientul să stea doar cinci minute.

Prezent, sâmbătă, la inaugurarea noii secţii UPU a Spitalului Judeţean de Urgenţă Alba Iulia, Arafat a spus că nu a inaugurat un fast-food medical.

”Aici nu este vorba despre o unitate unde intri, ai pretenții să…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Câștigătorii Alba Carolina Bike Race 2025 la Alba Iulia și ai Cupei României de MTB XCM: Premierea participanților

Publicat

câștigătorii alba carolina bike race 2025 la alba iulia și

Câștigătorii Alba Carolina Bike Race 2025 la Alba Iulia: Competiția găzduiește și etapa a cincea din Cupa României de MTB XCM.

Concursul s-a desfășurat pe 6 trasee: de 5 km, 13 km, 27 km, 38 km, 70 km respectiv 84 km, cu diferite grade de dificultate.

Competiția s-a desfășurat prin Alba Iulia, fiind blocate mai multe străzi din Cetate.

Autoritățile nu au precizat din timp lista străzilor închise, nu au marcat corect străzile înfundate și nu au precizat nici eventualele…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Raed Arafat, despre timpii de așteptare la UPU: Nu este ”un fast-food medical”. Secția de la Alba Iulia este ”la nivel de top”

Publicat

raed arafat, despre timpii de așteptare la upu: nu este

Raed Arafat, despre timpii de așteptare la UPU: Nu este ”un fast-food medical”. Șeful Departamentului pentru Situații de Urgență, Raed Arafat, prezent sâmbătă la inaugurarea noii secții UPU a spitalului din Alba Iulia, a afirmat că aceasta este ”la nivel de top”, asemenea celor din țări avansate. El a spus că pacienții trebuie să înțeleagă faptul că o astfel de secție nu este ”un fast-food medical”, unde să stai doar cinci minute.

”Vreau să subliniez că ceea…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO Raed Arafat la Alba Iulia: Există burnout la o parte din medicii de la UPU, care poate fi eliminat prin personal suficient

Publicat

video raed arafat la alba iulia: există burnout la o

Şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, Raed Arafat, a declarat, sâmbătă, la Alba Iulia, că cele mai recente studii au arătat existenţa unui anumit grad de burnout la o parte din personalul din unităţile de primiri urgenţe, menţionând însă că situaţia este mai bună decât s-ar fi aşteptat.

Întrebat dacă la nivelul DSU există statistici cu privire la rata de burnout în rândul medicilor de urgenţă, Raed Arafat a răspuns că există studii făcut pe acest…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe
Publicitate
Publicitate
Publicitate