ACTUALITATE
PRIMA recenzare organizată integral în format DIGITAL. 93,2% din populația ȚINTĂ a Clujului a participat la RECENSĂMÂNT
Recensământul Populației și Locuințelor s-a încheiat la 31 iulie. Ultima etapă, de colectare a datelor de recensământ atât prin deplasarea recenzorilor la adresele de reședință obișnuită a populației care nu s-a autorecenzat online în perioada 14 martie – 27 mai 2022, cât și prin colectarea datelor la punctele de recenzare fixă a fost prelungită de mai multe ori.
Potrivit Direcției Județene de Statistică Cluj (DJS), în județ s-au înregistrat în total 662.098 de persoane, reprezentând 93,2% din populația rezidentă țintă estimată la 1 decembrie 2021, care era de 710.127 persoane.
Când...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
ACTUALITATE
Cutremur de 3,7 grade în zona Vrancea, duminică după-amiază. Seismologii au revizuit magnitudinea și adâncimea
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Taxele și impozitele lui Bolojan scufundă orașul Flămânzi în întuneric. Oamenii refuză plata obligațiilor și blochează serviciile publice
Citește mai mult pe Botosani24.ro
