Meciul dintre FC Botoșani și ”U” Cluj, din cadrul etapei cu numărul 14 din SuperLiga României, s-a încheiat cu victoria clară a ardelenilor, scor 4-0.
FC Botoșani – ”U” Cluj 0-4
Meciul a început tare. Dan Nistor a deschis rapid scorul, în minutul 9, iar după doar 12 minute i-a pasat decisiv lui Valentin Gheorghe, care a majorat avantajul ardelenilor. Moldovenii au avut mari probleme și nu au reușit să-și creeze ocazii importante, relatează digisport.ro.
În repriza secundă, același Nistor i-a pasat decisiv lui George Miron, fostul jucător al celor de la FC Botoșani, care nu s-a bucurat după ce a marcat.
În urma acestui rezultat, FC Botoșani rămâne pe ultimul loc în SuperLigă, cu 6 puncte, în timp ce Universitatea Cluj a urcat pe…