Connect with us

ACTUALITATE

UNTOLD 2019, PROGRAMUL complet, pe zile și scene. Artiști noi pe scena festivalului de la Cluj-Napoca

Publicat


Ediția aniversară UNTOLD își deschide porțile la Cluj-Napoca, în perioada 1-4 august. Robbie Williams, unul dintre cei mai așteptați artiști la festival, va urca pe scena principală, duminică, 4 august. Artistul britanic pregătește un show special și promite fanilor că totul va fi dus la suprem. Show-uri speciale vor pregăti, în acest an, Armin van Buuren, David Guetta și 3 Are Legend.

Trupa britanică Bastille va concerta sâmbătă, 3 august, iar câștigătorul emisiunii X Factor, James Arthur, va urca pe scena principală a festivalului UNTOLD, joi, 1 august. Fanii rapper-ului american, BustaRhymes îl pot vedea, vineri, 2 august.

Începând de astăzi, fanii UNTOLD pot să consulte programul final pe zile al festivalului. Organizatorii spun că acesta mai poate suferi modificări.

ARTIȘTI NOI ÎN LINE-UP

În line-up-ul festivalului UNTOLD mai urcăși Fedde Le Grand, Kungs, The Avener Dj Set și UmmetOzcan, Smiley, Manuel Riva și Subcarpați & Grup Iza.

Scena Galaxy îi adaugă pe Andrew Meller, Anna Tur, Lehar, Mahone, Mathame. Și scena Alchemy adaugă nume noi în line-up, Deliric X Silent Strike with Muse Orchestra, DJ Snow& MC Agent, DJ Undoo&DJ Faibo X,  Macanache, Paraziții, Șatra B.E.N.Z.și mulți alții.

IA-ȚI ACUM BILETE DE 1 ZI

Cei care nu și-au cumpărat până acum un abonament pentru cele 4 zile de festival pentru ediția din acest an sau bilete de 1 zi,  mai pot să facă asta de pe untold.com.

UNTOLD 2019 Cluj-Napoca – PROGRAMUL complet

Joi, 1 august – Unbelievable Thursday

Main Stage

17:00 – Partidul Kiss FM

19:30 – Smiley

20:45 – Tove Lo

22:00 – James Arthur

23:15 – TUJAMO

01:00 – W&W

2:45 – Dimitri Vegas & Like Mike

4:00 – 3 Are Legend

4:30 – Steve Aoki

Galaxy

21:00 – Floog

23:00 – OXIA

01:00 – Loco Dice

03:30 – Joseph Capriati

06:00 – Ana Tur

Alchemy

17:00 – Zo

19:00 – K-LU

21:00 – Șatra B.E.N.Z

22:00 – Grasu XXL Live

23:00 – Roni Size

00:30 – Camo & Crooked Live

02:00 – Pendulum DJ Set B2B Friction

Daydreaming

14:00 – IV-IN

15:30 – AKOS

17:00 – Davian

19:00 – Ocean VS Orientalis

21:00 – Audiofly

00:00 – Monolink

01:30 – Lum

03:30 – Behrouz

05:30 – Viken Arman

Fortune

21:00 – TINLICKER

22:30 – Ruben De Ronde

23:30 – ARTY PRES. ALPHA 9

00:30 – Cosmic Gate

01:45 – Christina Novelli Live

02:00 – Craig Connelly

03:00 – Marco V

04:00 – Johan Gielen

05:00 – Allen Watts & Alessandra Roncone

Forest

17:30 – Satellites

19:00 – Zimbru

20:30 – Funkorporation

22:00 – Alborosie & Shengen Clan

00:00 – Morcheeba

Time

14:00 – NINHO B2B James Aki

15:30 – DJ BEATREKER

16:00 – DJ L

17:00 – DIGITALOVE

18:30 – Moonsound

20:00 – Andre Rizo

21:30 – Paul Damixie

23:15: Klingande

00:30 – Kristian Nairn

01:30 – NUSHA B2B T78

03:30 – Vali Bărbulescu

05:00 – Maestros Del Ritmo

Earth Spirit

18:00 – Andy Benz

19:30 – Air Ceremony

20:30 – Radia

21:30 – Phillipe Dib’s Desert Mind

23:00 – Ancestral Blow

00:00 – Indios Beta’s The Flight of Aguila and The Condor

02:00 – DJ Session

Vineri, 2 august – Legendary Friday

Main Stage

17:00 – Basska

18:15 – Subcarpați & Grup Iza

19:30 – Stormzy

21:00 – Busta Rhymes

22:15 – Timmy Trumpet

00:00 – Armin Van Buuren

Galaxy

21:00 – Andrew Meller

23:00 – Lehar

01:30 – Solomun

04:30 – Boris Brejcha

06:30 – Elax

Alchemy

17:00 – DJ Snow & MC Agent

18:45 – Nane

20:00 – Showcase Culese din Cartier

23:30 – Nero DJ Set

01:00 – Borgore

02:30 – Chase & Status DJ Set

Daydreaming

14:00 – ESAUNUE

16:00 – Darai Lama

18:45 – Kerala Dust

20:30 – BLOND:ISH B2B YOKOO

23:00 – Acid Pauli

02:00 – Damian Lazarus

04:00 – Lovestuckk (Holmar B2B Nico Stojan)

06:30 – TIMUJIN

Fortune

21:00 – Jody Wisternoff

22:30 – CID INC

00:00 – Grum

01:30 – Dave Seaman

03:00 – Sebastien Leger

04:30 – Undercatt

Forest

17:30 – Heion Live Set

19:30 – Karpov Not Kasparov

21:00 – Komraus

22:30 – The Motans

23:45 – Akua Naru

Time

14:00 – DJ Dark B2B Mentol

15:30 – Volt

16:30 – Matt

17:30 – Marc Rayen

18:30 – Boehm

20:00 – Jack Perry

21:30 – Tom Novy

23:00 – Swanky Tunes

00:30 – Skiy

02:00 – Scarlett Etienne

03:30 – Goncalo

05:00 – No Parachute

06:30 – Jayraa

Earth Spirit

18:00 – Andy Benz

19:30 – Water Strings

20:30 – River Flow

21:30 – Indios Beta’s The Sea of Emotions

23:30 – Radia

00:30 – Phillipe Dib’s Sailors

02:00 – DJ Session

Sâmbătă, 3 august – Magical Saturday

Main Stage

17:00 – Pascal Junior

18:00 – Manual Riva

19:00 – The Avener

21:00 – Oscar and The Wolf

22:30 – Bastille

23:45 – Danny Avila X Flying Steps

01:10 – Don Diablo

02:45 – Fedde Le Grand

Galaxy

21:00 – Artbat

00:30 – Paul Kalkbrenner Live

02:30 – Tale of Us

05:30 – Mathame

Alchemy

17:00 – DWLS

18:30 – DJ Wicked

19:30 – Shahmen

20:45 – Spike

22:00 – Deliric X Silent Strike with Muse Orchestra

23:00 – Congo Natty DJ Set

00:30 – Rusko

02:00 – Sub Focus B2B Wilkinson

Daydreaming

14:00 – Vasiu

16:00 – DJ Kool

18:30 – Black Motion Live

20:30 – Lee Burridge

23:30 – Bedouin

02:30 – Guy Gerber

05:30 – Marwan

Fortune

21:00 – Miss Monique

22:30 – Ilan Bluestone

23:30 – David Gravell

00:30 – ATB

01:45 – Andrew Rayel

03:00 – Richard Durand

04:00 – Ram & Darren Porter

05:00 – Suncatcher & Exolight

Forest

18:00 – Nopame

19:30 – Soundopamine

21:00 – Mihail

22:30 – Alexandrina

00:00 – Sevdaliza

Time

14:00 – Victhor

16:00 – Mano

18:00 – Dobrikan & AFGO

20:00 – The Model

21:30 – Facundo Mohrr

23:00 – Adrian Eftimie & Optick

01:00 – Markus Homm B2B Mihai Popoviciu

03:00 – Sandrino

05:00 – Sllash & Doppe

06:30 – Rosario Internullo

Earth Spirit

18:00 – Andy Benz

19:00 – Fire Polyrhythm

20:00 – O Solar Storm

21:00 – Philippe Dib’s Wild Power

23:00 – Radia

00:00 – Indios Beta’s Volcano

02:00 – DJ Session

Duminică, 4 august – SUPREME Sunday

Main Stage

18:00 – Kungs

19:45 – Tinnie Tempah

21:30 – Robbie Williams

23:00 – Nicky Romero

00:30 – David Guetta

02:15 – Martin Garrix

04:00 – Ummet Ozcan

Galaxy

21:00 – Mahony

00:30 – Seth Troxler

03:30 – Jamie Jones B2B Martinez Brothers

Alchemy

17:00 – Jaheyo

18:30 – DJ Undoo & DJ Faibo X

20:00 – El Nino

21:00 – Macanache

22:00 – Paraziții

23:00 – A. Skillz B2B Krafty Kuts

01:30 – Dub FX

03:00 – Andy C & Tonn Piper

Daydreaming

14:00 – Vlademir

16:00 – Bross

18:30 – Sabo & Goldcap

21:30 – Black Coffee

23:30 – Vander

01:30 – Lazare Hoche

03:30 – Matthew Dekay

05:30 – Gorje Hewek & Izhevski

Fortune

19:00 – Bogdan Vix & Claudiu Adam & Airborn

20:30 – The Thrillseekers pres. Hydra

21:30 – Markus Schulz & Adina Butar live

23:30 – Futurecode (Omnia & Ben Gold)

00:30 – Emma Hewitt live

01:00 – John O’Callaghan

02:00 – Giuseppe Ottaviani live 2.0

03:00 – John Askew

04:00 – Sean Tyas & Alex di Stefano

05:00 – Nikolauss & Starpicker

Forest

17:30 – Danaga

20:30 – Chancha Via Circuito

21:30 – Inner Circle

23:00 – Irie Maffia

00:30 – Tanya Stephens & Royal Roots

Time

14:00 – Drix

15:30 – Vladimir B2B Adrian Saguna

17:00 – Albwho B2b Andrew Dum

18:30 – Farius

20:00 – Zwette

21:30 – Arias

23:00 – Nora En Pure

00:30 – Anotr B2B Toman

02:00 – Jay Medvedeva

03:30 – Steff Da Campo

05:00 – Two Pauz

06:30 – Stefan Biniak

Earth Spirit

18:00 – Vazduh & 809DAO live set

20:00 – Ceremony

21:00 – Sacred Plant

22:00 – Cosmos

23:00 – Earth Spirit Philippe Dib & Raida

12:00 – Universe

00:01 – Root’s Celebration

02:00 – DJ Session

 

Citește mai departe
Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ACTUALITATE

VIDEO: Acțiune a Poliției Române pentru protejarea fondului forestier

Publicat

Polițiștii Direcției de Ordine Publică – Serviciul Protecția Fondului Forestier și Piscicol desfășoară, timp de 5 zile, o acțiune, pe raza județului Maramureș, pentru prevenirea și combaterea tăierilor ilegale de arbori din fondul forestier național. De asemenea, polițiștii vor verifica și respectarea dispozițiilor legale de către agenții economici pe linia achiziției, depozitării, prelucrării și comercializării materialelor lemnoase.

Acțiunea, ce are loc în perioada 22 – 26 iulie 2019, vizează verificarea a 5 ocoale silvice, precum și verificarea activităților desfășurate de 15 agenți economici.

La acțiune participă și polițiști din cadrul inspectoratelor de poliție județene Maramureș, Suceava, Neamț, Bistrița-Năsăud, Mureș, Hunedoara, Cluj, Argeș, Alba, Covasna, Vrancea, Brașov și Sibiu.

Totodată, vor fi prezenți și specialiști silvici din cadrul Regiei Naționale a Pădurilor – Romsilva și Ministerului Apelor și Pădurilor, prin Gărzile Forestiere Cluj, Suceava, Focșani, Ploiești, Brașov, București, Vâlcea, Oradea și Timișoara

Acțiunea beneficiază de suportul Inspectoratului General de Aviație din cadrul M.A.I.

Sursa: Poliția Română

Citește mai departe

ACTUALITATE

FOTO: Traficul pe DN 7 Tălmaciu – Sibiu a fost blocat, după ce un copac a căzut pe carosabil, din cauza vântului puternic

Publicat

sursa foto: IPJ Sibiu

Potrivit IPJ Sibiu, pe DN 7, în zona centrală a orașului Tălmaciu din județul Sibiu, traficul rutier a fost blocat complet, din cauza unui copac căzut pe carosabil, ca urmare a vântului puternic.

Din fericire, nu a fost nimeni rănit.

Potrivit aceleiași surse, s-a acționeat rapid pentru degajare și, în câteva minute, DN 7 a fost deblocat.

Reamintim că 25 de județe din țară se află luni, 22 iulie, sub avertizare METEO cod galben de ploi torenţiale şi vijelii.

Citește și AVERTIZARE METEO: Cod galben de ploi torențiale, vijelii și grindină în 25 de judeţe din țară

Citește mai departe

ACTUALITATE

Rareş Bogdan va fi propus pentru funcţia de prim-vicepreşedinte la Consiliul Naţional (surse)

Publicat

rares

Europarlamentarul liberal Rareş Bogdan va fi propus, la Consiliul Naţional din 8 august, pentru funcţia de prim-vicepreşedinte politic al PNL de către preşedintele partidului, Ludovic Orban, potrivit unor surse liberale.

Preşedintele PNL, Ludovic Orban, a anunţat luni că Biroul Executiv al PNL a decis convocarea pe 8 august a Consiliului Naţional, iar printre punctele care se vor afla pe ordinea de zi va fi şi alegerea unui prim-vicepreşedinte al liberalilor.

“Am luat decizia de a convoca Consiliul Naţional al PNL în data de 8 august la orele 16,00. Am stabilit ordinea de zi pentru acest Consiliu Naţional. Printre punctele înscrise pe ordinea de zi sunt: raportul Biroului Executiv, raportul grupurilor parlamentare din Camera Deputaţilor, Senat şi Parlamentul European, aprobarea integrării PACT condus de Sebastian Burduja în cadrul PNL – practic finalizarea procedurii de integrare a PACT în PNL. De asemenea, am prevăzut pe ordinea de zi alegerea unui prim-vicepreşedinte al partidului, prim-vicepreşedintele politic din cadrul structurii de conducere a PNL, şi vom avea un punct distinct privitor la alegerile prezidenţiale şi demararea campaniei electorale pentru prezidenţiale, campanie care va începe cu campania de strângere de semnături pentru candidatura preşedintelui Klaus Iohannis”, a declarat Orban, după şedinţa Biroului Executiv al PNL.

Funcţia de prim-vicepreşedinte pe strategii politice a fost vacantată în septembrie anul trecut, după ce primarul municipiului Oradea, Ilie Bolojan, preşedintele organizaţiei judeţene Bihor a Partidului Naţional Liberal, a demisionat. AGERPRES

Citește mai departe

ACTUALITATE

14 candidaţi pe un loc: CONCURENȚĂ la Academia Forţelor Terestre ”Nicolae Bălcescu” din Sibiu

Publicat

Ministerul Afacerilor Interne (MAI) este foarte atractiv pentru absolvenţii de liceu, dovadă că cea mai mare concurenţă în acest an la admiterea la Academia Forţelor Terestre “Nicolae Bălcescu”, de 14,2 candidaţi pe un loc, s-a înregistrat pe locurile MAI, domeniul ştiinţe administrative, potrivit purtătorului de cuvânt al instituţiei de învăţământ superior, Daniel Dorobanţu.

“Nivelul concurenţei a fost de maxim 14,2 candidaţi pentru un loc, ceea ce a evidenţiat faptul că Academia Forţelor Terestre ‘Nicolae Bălcescu’ a lansat o ofertă educaţională foarte atractivă pentru tinerii absolvenţi de liceu din întreaga ţară şi că se bucură de un prestigiu deosebit în cadrul instituţiilor de profil. La MApN au participat la concursul de admitere 1.020 de candidaţi, iar concurenţa cea mai mare a fost la domeniul ştiinţe militare, informaţii şi ordine publică (4,41/pe loc). La MAI au participat la concursul de admitere 105 de candidaţi, iar concurenţa cea mai mare a fost la domeniul ştiinţe administrative (14,2/loc). La STS au participat la concursul de admitere 34 de candidaţi, iar concurenţa cea mai mare a fost la domeniul Contabilitate (2,25/loc). La SIE au participat la concursul de admitere şase candidaţi, iar concurenţa cea mai mare a fost la domeniul ştiinţe administrative (1,66/pe loc). La SIE au participat la concursul de admitere cinci candidaţi, iar concurenţa cea mai mare a fost la domeniul ştiinţe militare, informaţii şi ordine publică (5/pe loc)”, a precizat, luni, Daniel Dorobanţu.

Potrivit acestuia, numărul candidaţilor la admiterea la Academia Forţelor Terestre “Nicolae Bălcescu” de la Sibiu a crescut cu 40% în acest an, faţă de 2018.

“Comparativ cu anul trecut se observă o creştere semnificativă a numărului de candidaţi acceptaţi pentru susţinerea examenului de admitere (aproximativ 40%), fapt care ne îndreptăţeşte să credem că profesia miltară devine din ce în ce mai atractivă pentru tinerii absolvenţi de licee”, a explicat Daniel Dorobanţu.

La concursul de admitere din acest an, şapte dintre candidaţi au reuşit performanţa de a fi declaraţi “ADMIS” cu nota maximă 10,00. Cea mai mică medie de admitere în acest an, la respectiva academie militară, a fost de 5,20.

La concursul de admitere s-au înscris, prin intermediul Centrelor zonale de selecţie şi orientare, 1.323 de candidaţi şi s-au prezentat la sediul academiei pentru participarea la concurs 1.170 de candidaţi dintre care, cei mai mulţi, 1.020, la Ministerul Apărării Naţionale.

Concursul de admitere la Academia Forţelor Terestre “Nicolae Bălcescu” s-a desfăşurat în perioada 19-21 iulie, pentru ocuparea unui număr de 300 de locuri puse la dispoziţia absolvenţilor de colegii cu diplomă de Bacalaureat. Admiterea s-a organizat pe patru domenii de studii (Ştiinţe militare, informaţii şi ordine publică, Inginerie şi management, Contabilitate şi ştiinţe administrative) pentru MApN şi patru beneficiari (MAI, STS, SIE, SRI şi ANP). AGERPRES

Citește mai departe