Connect with us

EVENIMENT

VIDEO: Au fost reluate căutările celor doi membri ai echipajului de pe pescadorul dispărut

Publicat

Marți dimineața au fost reluate căutările celor doi membri ai echipajului de pe pescadorul dispărut luni. În largul Mării Negre este furtună de gradul 4-5.

„Începând cu ora 8.00, Garda de Coastă acționează cu o ambarcațiune și nouă polițiști de frontieră în sprijin, sub coordonarea Autorității Navele Române, pentru continuarea căutărilor celor doi membri de echipaj de pe pescadorul dispărut”, a declarat marți dimineața comisarul șef de poliție Irimia Petrișor, purtător de cuvânt al Gărzii de Coastă.

Acesta a precizat că în largul Mării Negre este furtună de gradul 4-5.

Un pescador a fost dat dispărut luni dimineața în Marea Neagră. Conform ISU Constanța, în ambarcațiune ar fi fost 5 persoane.

Conform pompierilor din Constanța, pe mal, în zona Gura Portiței, a fost găsită luni o persoană decedată, confirmată ca fiind din echipajul pescadorului.

De asemenea, alte două persoane au fost găsite la mal, decedate, una tot în zona Gura Portiței, iar cealaltă în zona Vadu. Ambele persoane făceau parte din echipajul pescadorului. MEDIAFAX

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Abrudean: România se află într-o situaţie complicată, nimeni nu mai are încredere în politicieni şi în instituţii

Publicat

mircea abrudean.jpg






Preşedintele Senatului României, clujeanul Mircea Abrudean, consideră că România se află într-o situaţie complicată din perspectiva încrederii, fiindcă nimeni nu mai are încredere în politicieni, dar foarte grav este că nimeni nu mai are încredere în instituţiile statului.

Nimeni nu mai are încredere în politicieni şi în instituţii

„Din păcate, România se află într-o situaţie complicată din…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

No bine, Cluj! Leul e mai mare ca lira sterlină. Ce semafoare ne-ar trebui la Cluj. Magazin cu 60.000 de produse la Iulius

Publicat

no bine newsletter umor cluj site cluj24.ro .png






Pentru a fi printre primii care citesc newsletterul de umor cu ştiri şi evenimente din Cluj, scrie adresa ta de mail în câmpul de mai jos şi apasă Subscribe pentru abonare gratuită. No bine, Cluj apare în fiecare marţi.

Dintre subiectele săptămânii pe No bine, Cluj!

🟠 Carrefour s-ar putea retrage din România după 24 de ani, tocmai acum când am reuşit să învăţăm unde-s uleiul şi…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Hoț arestat la Cluj-Napoca după ce a furat ciocolată, cafea, carne și produse de igienă din magazine

Publicat

catuse bun 2.jpg






Polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Cluj-Napoca au dispus reținerea unui bărbat de 34 de ani, din municipiul Cluj-Napoca, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de tâlhărie și furt calificat în formă continuată (4 acte materiale).

Acesta este acuzat că, în data de 1 octombrie, în jurul orei 16.40, ar fi sustras mai multe articole de igienă personală dintr-un magazin alimentar, din municipiu, fiind…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO FOTO. Primul perete din Cluj care purifică aerul și reduce poluarea, pictat în Baza Sportivă ”La Terenuri” din Mănăștur

Publicat

whatsapp image 2025 10 31 at 18.08.41 1.jpeg






Cartierul Mănăștur capătă, de vineri, un suflu nou după ce Asociația Comunitatea 156, în parteneriat cu Primăria Cluj-Napoca, a lansat URBAN SKIN – primul mural eco-activ din oraș, realizat cu vopsea AIRLITE, o tehnologie inovatoare care purifică aerul și reduce noxele.

Un plămân vizual pentru comunitate

La Baza Sportivă „La Terenuri”, un perete obișnuit s-a transformat într-un veritabil…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe