Connect with us

EVENIMENT

VIDEO: Incendiu la un depozit de cereale, într-o localitate din Argeș

Publicat

Un incendiu a izbucnit, miercuri la amiază la un depozit de cereale, în localitatea Albota, județul Argeș.

Potrivit ISU Argeș, incendiul s-a produs la un depozit de cereale (floarea soarelui) în Albota.

CITEȘTE ȘI: FOTO: Incendiu puternic într-un bloc din județul Hunedoara. Zece persoane au fugit de flăcări

UPDATE ora 13.45: Incendiul a avut loc la nivelul unei celule din cadrul stației de condiționare a semințelor.

Pompierii acționează din interiorul clădirii pentru răcirea celulei și lichidarea completă a incendiului.

Este golită celula în care se aflau câteva tone de floarea soarelui.

Nu au fost victime.

În continuare se cercetează cauza probabilă de izbucnire a incendiului.

Ar fi roba de cerealele aflate într-o celulă construită din beton.

Incendiul se manifestă în interior.

La fața locului au intervenit pompierii de la Detașamentul Pitești cu trei autospeciale de stingere, o autoscară și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat.

Stire in actualizare

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Alertă alimentară: produs retras de la vânzare din magazinele Profi din Alba și din țară. Poate fi periculos pentru sănătate

Publicat

alertă alimentară: produs retras de la vânzare din magazinele profi

Alertă alimentară: un produs a fost retras de la vânzare din magazinele Profi din Alba și din țară. S-a descoperit că are un nivel ridicat de o micotoxină ce poate fi periculoasă pentru sănătate.

Potrivit anunțului ANSVSA, PROFI a inițiat retragerea de la comercializare şi rechemarea de la client a produsului:

PROXI MUSLI cu FRUCTE 750 grame, lot L21015, termen valabilitate 15.01.2026

COD EAN 5948688021779

Motivul este depășirea nivelului maxim admis de Deoxinivalenol.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Vremea până în 15 septembrie. Mai răcoros, câteva ploi. Condiții meteo la finalul verii 2025 și începutul toamnei

Publicat

vremea până în 15 septembrie. mai răcoros, câteva ploi. condiții

Vremea până în 15 septembrie. Temperaturile vor fi mai scăzute decât cele normale în această perioadă în aproape toată țara. Sunt anunțate perioade cu ploi.

Până în 22 august, vor mai fi temperaturi de 30-33 de grade Celsius, iar în sud va mai fi chiar caniculă (37 de grade). Apoi se răcorește treptat până la 23-26 de grade, în centru și nord-est. În sud și vest, valorile maxime rămân la 30-33 de grade, în perioada 26-30 august.

Vezi și Cum va fi vremea în…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Alin Tișe: Aeroportul ”Avram Iancu” Cluj vrea să atingă 10 milioane de pasageri în 2045. Proiecte ambițioase de dezvoltare

Publicat

whatsapp image 2025 08 19 at 11.32.06.jpeg






Președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, a anunțat lansarea unei strategii de dezvoltare a Aeroportului ”Avram Iancu” Cluj pe următorii 20 ani intitulată ”Cluj – 10 milioane de pasageri în 2045”.

Tișe a declarat marți că Aeroportul Cluj este un model de continuitate fericită de derulare a proiectelor.

”Dorim să realizăm devierea Someșului pentru prelungirea pistei de 3400 de mp. Peste 50%…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Locuri de muncă în Alba: 511 posturi în Alba Iulia, Aiud, Blaj, Sebeș, Câmpeni și alte localități din județ. Oferta prin AJOFM

Publicat

locuri de muncă în alba: 511 posturi în alba iulia,

Locuri de muncă în Alba: Agenţia pentru Ocuparea Forţei de Muncă (AJOFM) Alba a transmis oferta de locuri de muncă disponibile în județul Alba, la data de 19 august.

Sunt vacante 511 posturi în județul Alba, în mai multe domenii.

AICI: ADAUGĂ ANUNȚ ANGAJARE

Locuri de muncă / angajări Alba Iulia

Angajator – post vacant – nr. locuri – telefon mobil

  • LUKFOOD TEAM S.R.L. – ajutor bucatar – 5 –…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe