Connect with us

EVENIMENT

VIDEO: Petrecere inedită pe Drumul Județean 150 Viișoara - Frata din Județul Cluj. Cum dar mai ales pe cine au sărbătorit șoferii

Publicat

petrecere groapa

Mai mulți șoferi din județul Cluj au tras o petrecere pe cinste, la aniversarea unui an a... existenței unei gropi de pe o șosea. Apoi au aprins lumânări și artificii și au închinat câte un pahar de șampanie. Dup ce s-au amuzat copios, bărbații au postat pe rețele de socializare momentul, în speranța că măcar așa autoritățile vor face ceva.

Tinerii șoferi au venit exact ca la o petrecere, cu flori, lumânări, tort și chiar artificii. Au cântat ”La mulți ani” și chiar au închinat în cinstea împlinirii unui an de când groapa aceea există pe șosea.

Totul s-a întâmplat pe DJ 150 Viişoara - Frata din judeţul Cluj, acolo unde tinerii au încercat să tragă un semnal de alarmă asupra stării proaste a drumurilor.

Pentru că s-au săturat să se enerveze şi să aştepte intervenţia autorităţilor, aceştia au organizat o adevărată petrecere.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

RebelDOT intră în al doilea sezon tehnologic cu Visa Cash App Racing Bulls. CEO: A fost o confirmare a valorii pe care o aducem

Publicat

rebeldot f1.jpeg






Visa Cash App Racing Bulls și-a prezentat noul monopost pentru sezonul 2026 într-un eveniment spectaculos găzduit la Michigan Central Station din Detroit, un reper arhitectural recent restaurat și transformat într-un hub de inovație. Printre cei 1.500 de invitați s-au numărat oficiali ai echipei, parteneri, jurnaliști și fani, momentul marcând și debutul primului motor Red Bull Ford Powertrains, o colaborare ce deschide...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Șofer din Alba, trimis în judecată după ce s-a urcat beat la volan și a provocat un accident rutier. A lovit un biciclist

Publicat

vârstnic din alba iulia, condamnat după ce s a urcat beat

Un șofer din Alba a fost trimis în judecată după ce în urmă cu mai bine de un an și jumătate a accidentat un biciclist. În data de 15 ianuarie 2026, dosarul a trecut de stadiul de măsuri și excepții de cameră preliminară, pe rolul Judecătoriei Aiud.

Mai pe scurt acesta va fi judecat de magistrații din Aiud. Situația este mult amplă deoarece bărbatul a condus beat la volan.

Accidentul rutier s-a produs în seara de 14 septembrie 2024. Atunci potrivit motivării instanței,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

APIA primește deconturi și documente justificative pentru plăți privind bunăstarea animalelor până în 2 februarie

Publicat

apia primește deconturi și documente justificative pentru plăți privind bunăstarea

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) a anunțat că primește deconturi justificative, până în 2 februarie, de la beneficiarii care și-au asumat angajamente pentru Intervenția DR-06 – „Bunăstarea animalelor”.

Este vorba despre pachetul a) – Plăți în favoarea bunăstării porcinelor și pachetul b) – Plăți în favoarea bunăstării păsărilo.

Până în 2 februarie inclusiv, aceștia pot completa și depune online deconturile justificative...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

INCENDIU la Ocna Mureș. Focul a cuprins o locuință. Pompierii intervin cu două autospeciale

Publicat

incendiu pe raza municipiului aiud: o tigaie uitată pe foc

Un incendiu a izbucnit duminică dimineța în orașul Ocna Mureș. Din primele informații, focul a cuprins o locuință.

Potrivit ISU Alba, Secția de pompieri Aiud intervine pentru stingerea unui incendiu în localitatea Ocna Mureș, strada Memorandumului.

Din informațiile preliminare ar fi vorba despre un incendiu izbucnit la o locuință.

Pompierii intervin cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, un echipaj de prim ajutor. Pentru stingerea incendiului intervine și SVSU...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe