EVENIMENT
Scene de groază pe străzile din București. Bebino, șeful Clanului Sportivilor a fost tăiat cu sabia
Atac sângeros în cartierul Tei Toboc din București în noaptea de joi spre vineri. Marius Alin Alecu, alias Bebino, şeful Clanului Sportivilor, a fost tăiat cu sabia în plină stradă, cel mai probabil este vorba de reglări de conturi între grupările mafiote.
Citește și Interlopul Joe, care l-a tăiat cu sabia pe Bebino, a fost arestat. O altă victimă ar putea rămâne mută, din cauza rănilor
Avansat în vară în postura de cap al Clanului Sportivilor după o răfuială în public cu Bibiloi, predecesorul său, Marius Alin Alecu, alias Bebino, a căzut victimă în fața Clanului Țiganilor, fiind atacat și hăcuit în plină stradă.
Citește și: Noi detalii despre MĂCELUL din centrul Bucureștiului. Bebino, șeful Clanului Sportivilor a fost tăiat cu sabia
Potrivit Libertatea, „Bebino a fost pur și simplu masacrat” : are degete amputate, toracele tăiat cu o sabie și tendoanele de la mâini secționate.
Evenimentul sângeros s-a produs cu două zile înainte ca Bebino să împlinească 27 de ani.
A fost transportat de urgență la Spitalul Sf. Pantelimon din Capitală, unde este internat sub pază pentru a se evita eventuala escaladare a luptelor chiar în interiorul instituției medicale.
Agresorul lui Bebino este căutat de Poliție, se cunoaște identitatealui. Ar fi vorba despre nepotul lui Napoleon Gheorghe, antrenorul echipei de box de la Dinamo, individ cu antecedente pe linie penală.
Dosarul a ajuns acum la Parchetul de pe lângă Tribunalul București și cercetările continuă.
EVENIMENT
Vremea până în 2 martie: variații mari de temperatură în ultima lună de iarnă. Prognoza ANM pe patru săptămâni, actualizată
Vremea până în 2 martie: ultima lună de iarnă a anului 2026 aduce variații mari de temperatură de la o săptămână la alta și de la o regiune la alta. În următoarele zile, temperaturile sunt în creștere până la valori neobișnuit de mari pentru această perioadă.
Excepție fac zonele de nord-est și sud-vest ale țării, unde va fi mai frig. Până la jumătatea lunii februarie sunt anunțate ploi în centru, sud-est și nord-est. Vor fi și ninsori, mai ales în vestul...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Femeie de 42 de ani din Mica, dispărută de câteva zile. Este căutată de familie. Sunați la 112 dacă o vedeți
Polițiștii din cadrul Poliției municipiului Dej, Secția 5 Rurală au demarat căutările pentru identificarea unei femei în vârstă de 42 de ani, din localitatea Mica, județul Cluj, care a plecat voluntar de la domiciliu și nu s-a mai întors.
Oamenii legii fac apel la cetățeni pentru sprijin în găsirea acesteia.
Semnalmentele femeii
Potrivit IPJ Cluj, în data de 2 februarie a.c., în jurul orei 13.30,...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Obligații fiscale în februarie: Care sunt termenele limită și ce repere pot ajunge la scadență
Obligații fiscale în februarie: Luna este una importantă din punct de vedere fiscal pentru companii, fiind marcată de mai multe termene-limită pentru declararea și plata obligațiilor către bugetul de stat. Respectarea acestora este esențială pentru evitarea penalităților, dobânzilor și a altor sancțiuni prevăzute de legislația fiscală.
În cursul lunii februarie, firmele trebuie să își îndeplinească obligațiile privind impozitele și contribuțiile aferente veniturilor...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
A scăzut numărul românilor cu drept de vot. Care este motivul și câte persoane sunt înscrise în Registrul electoral
A scăzut numărul românilor cu drept de vot. Autoritatea Electorală Permanentă (AEP) a comunicat că numărul cetățenilor cu drept de vot înscriși în Registrul electoral la data de 31 ianuarie 2026 este de 19.035.825.
Sunt cu 3.622 mai puțini față de data de 31 decembrie 2025, când, conform datelor, figurau înscriși 19.039.447 de alegători români.
A scăzut numărul românilor cu drept de vot. Care este motivul
Potrivit AEP, diferențele apar ca urmare a operațiunilor...
Citește mai mult pe Alba24.ro
