Connect with us

EVENIMENT

Tinere recrutate pentru sex la Galați. Trei bărbaţi reţinuţi

Publicat

Arhivă foto

Trei bărbaţi bănuiţi de trafic de persoane, proxenetism şi spălarea banilor au fost reţinuţi pentru 24 de ore, după ce poliţiştii gălăţeni şi procurorii au efectuat nouă percheziţii domiciliare, informează, joi, Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Galaţi.

Potrivit sursei citate, din cercetări a reieşit că în perioada 2015-2021, prin inducere în eroare, cei trei ar fi recrutat mai multe tinere, în scopul exploatării sexuale.

Ei le-ar fi asigurat victimelor transportul, cazarea şi transferul în diferite locaţii de pe teritoriul României şi al unor state europene, unde, prin constrângere fizică şi psihică, le-ar fi determinat să practice prostituţia, însuşindu-şi sumele de bani obţinute de acestea.

De asemenea, din cercetări a rezultat că cei trei ar fi determinat persoane apropiate să achiziţioneze, să deţină şi să înmatriculeze în nume propriu, folosind sume de bani provenite din practicarea prostituţiei, mai multe autoturisme.

În urma percheziţiilor, anchetatorii au ridicat cinci autoturisme, 12 telefoane mobile, suma de 5.500 de euro, precum şi înscrisuri cu valoare probatorie.

Bărbaţii au fost reţinuţi pentru 24 de ore, urmând să fie prezentaţi Tribunalului Galaţi cu propunere de arestare preventivă. Agerpres

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO: Incendiu pe autostrada A10 sens Alba Iulia-Sebeș. Remorca unui camion a luat foc

Publicat

video: incendiu pe autostrada a10 sens alba iulia sebeș. remorca unui

Un incendiu a fost semnalat în noaptea de luni spre marți pe autostrada A10, sensul de mers Alba Iulia - Sebeș. Remorca unui camion a luat foc.

Potrivit ISU Alba, la fața locului acționează Detașamentul de pompieri Alba Iulia. Incendiul este la kilometrul 4 al autostrăzii.

Pompierii s-au deplasat cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj de prim ajutor.

Incendiul se manifestă cu ardere generalizată la o remorcă a unui camion, încărcată cu mase...
Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Tânărul acuzat că și-a omorât mama în Franța nu vrea să fie extrădat. Amânare pentru angajarea unui avocat francez.

Publicat

whatsapp image 2026 01 26 at 10.00.46.jpeg






Andrei Boilă, tânărul de 23 de ani acuzat că și-ar fi ucis și incendiat mama anul trecut în orașul francez Molsheim, nu mai vrea să fie extrădat în Franța și a cerut, luni, la Curtea de Apel Cluj, angajarea unui avocat francez. Instanța a amânat, din nou, cauza, pentru 5 februarie.

În cadrul înfățișării de luni, Andrei Boilă a fost întrebat, din nou, dacă dorește să fie extrădat în Franța, iar...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Un bărbat de 57 de ani și-a pus capăt zilelor în Luncani. Polițiștii clujeni cercetează care au fost motivele

Publicat

spanzurat.jpg






Polițiștii din cadrul Secției 4 Poliție Rurală Câmpia Turzii au fost sesizați, duminică, prin apel 112, cu privire la faptul că un bărbat ar fi fost găsit spânzurat în podul unui imobil din localitatea Luncani, comuna Luna.

”La fața locului s-a deplasat un echipaj de poliție, care a constatat faptul că este vorba despre un bărbat în vârstă de 57 de ani.

În urma primelor cercetări efectuate, pe corpul...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Stabilirea din oficiu a contribuțiilor CAS și CASS datorate de persoanele fizice, în 2026. Precizările ANAF

Publicat

ce se întâmplă cu salariul minim pe economie de la

Stabilirea din oficiu a contribuțiilor CAS și CASS datorate de persoanele fizice, în 2026. Un ordin ANAF privind procedura de stabilire din oficiu a contribuţiei de asigurări sociale (CAS) şi a contribiţiei de asigurări sociale de sănătate (CASS) datorate de persoanele fizice (PF), precum şi a modelului şi conţinutului unor formulare, a fost publicat recent în Monitorul Oficial.

Noile reglementări se aplică mai multor categorii de contribuabili, de la persoanele ce obțin...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe